Nevím, tak se zeptám. Na rozdíl od nápovědy Windows, která často chodí kolem tématu, ale na Vaši otázku konkrétně neodpoví, dostanete jasnou odpověď. Na co? Většina lidí se ptá na partnera, na bohatství, na stěhování, na práci…. A právě na tu se podíváme dnes.
Koukneme se, co nám čínský horoskop BaZi umí prozradit o našich schopnostech a pracovním potenciálu, v jakém odvětví máme největší šanci uspět, stejně jako o tom, jak nás vnímají naši kolegové a spolupracovníci nebo jaká pracovní role nám nejvíc sedí.
Tyto informace jsou využitelné nejen pro člověka, který hledá vhodnou práci, která ho bude bavit a naplňovat, ale také pro personalisty při výběru vhodného kandidáta na určitou pozici ať už jednotlivou nebo jako součást týmu.
Abychom se do toho mohli pustit, potřebujeme si vysvětlit pár věcí týkajících se skladby horoskopu. Čínský horoskop BaZi má čtyři pilíře – roční, měsíční, denní a hodinový. To je základní tzv. nativní část horoskopu. Ty ostatní  jako např. desetileté cykly, nás v tuto chvíli nezajímají.

Každý pilíř se skládá z nebeského stonku – element, pozemské větve – znamení a skrytých kořenů. Tyto čtyři pilíře vycházející z data a hodiny našeho narození, představují vše, co je nám do života dáno. Je to jako manuál pro náš život. Když ho ovládáme, umíme v něm číst a rozumíme mu, máme v rukou nástroj, který znamená v jistém slova smyslu „moc“.
Dává nám to možnost pochopit naše silné stránky a zaměřit se na ně, netrápit se tím, co nám není dáno, ale najít cestu, jak správně využít náš potenciál.

Eniky Beniky…. jsem tady správně?

Z pohledu toho, kdo si chce zvolit práci, která ho bude naplňovat a bude v ní úspěšný, se díváme na náš pracovní profil, přičemž jich sledujeme pět:
·         Profil Společník, Tvůrce, Manažer, Vztahy, Myslitel.
Každý z profilů ukazuje na jiné kvality, které můžeme v pracovní oblasti využít. Ukazují, jakým způsobem přistupujeme k práci, jak jednáme s ostatním, co od nich vyžadujeme, zda jsme spíše tmelič kolektivu nebo nekompromisní šéf. Hodíme se spíše do marketingu nebo do účtárny? Abyste byli schopni si udělat představu o tom, zda pracovní profily odpovídají pracovnímu zaměření, zde je pár příkladů známých osobností – Richard Branson – Společník, Karel Svoboda – Tvůrce, Bil Gates – Manažer, John Lennon – Vztahy, Steve Jobs – Myslitel.
Důležité ale také je zvolit si správné odvětví. Můžete mít úžasný potenciál být skvělou účetní, ale ve stavebnictví se vám nemusí dařit tak jako gastronomie. Odvětví, které je pro nás nejvhodnější opět určujeme podle našeho Denního vládce, resp. jeho síly. Podle síly Denního vládce určujeme faktor, který nám pak ukáže element jež nám odhalí to správné potenciální odvětví pro náš spokojený a úspěšný pracovní život a realizaci.
Takže např. vyjde-li nám jako nejvhodnější  odvětví zastoupené elementem Kovu, hledejte své zaměstnání např. v pojišťovnictví, advokacii, hodinářství nebo automobilovém průmyslu (to je samozřejmě jenom ukázka, možností je více). Takže budete skvělá účetní advokátní kanceláře například.
S bližším zaměřením a nalezením vašeho vysněného povolání pak ještě pomůže prohlubující metoda Deseti Bohů a metoda Hvězdy osudu (Xuang Kong Life Star).

Máme o Vás zájem!

Pokud stojíte na druhé straně barikády a jste personalista zodpovědný za výběr nejvhodnějšího kandidáta na určitou pozici, pak i pro vás je čínský horoskop nápomocným nástrojem.
Jednak využijete všechno výše zmíněné, ale také chcete vědět, jak bude váš favorit fungovat v týmu, zda bude schopen plnit pokyny a úkoly, které dostane nebo je naopak získávat od svých podřízených. Bude to spíše sólista nebo týmový hráč? Bude se chtít prosadit nebo potáhne za jeden provaz? Bude umět analyzovat možnosti výsledky svých analýz nadšeně předá a odprezentuje nebo si to tajemství raději nechá pro sebe?
Na tyto otázky umí odpovědět analýza jednotlivých pilířů horoskopu. Zejména pak pilíř měsíce. V něm totiž sledujeme to, jaké tendence chování má člověk v práci a mezi svými kolegy. Každé z dvanácti znamení má samozřejmě jiné charakterové vlastnosti a tím je dáno mnohé. Podívejme se například na Buvola a Koně.
Buvol se opře do svého úkolu s nasazením sobě vlastním, ponoří se do něj a maká a maká dokud nemá hotovo, nečekejte od něj velkou pokrokovost a novátorství, můžete se na něj spolehnout. Ale co když na své cestě dojde na křižovatku? Bude se umět správně rozhodnout?

To Kůň proti tomu potřebuje volnost pohybu, ale právě na té křižovatce bude vědět co dál, kterým směrem se dát. Bude ale také chtít, abyste s ním souhlasili. Jenže… chybí mu dostatečná vytrvalost. Takže koho si vyberete na pozici řadového zaměstnance a kdo bude skvělý leader vašeho oddělení?
A pak tu máme zase ty elementy. Každé znamení si oblékne jeden z pěti kabátů, které může obléknout. Zvolíme si Koně a ukážeme si na jednom drobném detailu rozdíly. Máte vedle sebe dva Koně, jeden bude Ohnivý, druhý Vodní. Už víme, že Kůň se umí rozhodnout a chce souhlas. Co způsobí v jeho projevu Oheň a co Voda?
Ohnivý Kůň se rozhodne a se svým rozhodnutím se poběží pochlubit. Bude chtít nejspíš poplácání po rameni. A zaslouží si ho, protože rozhodl správně. Každopádně si svůj objev nenechá pro sebe. Na rozdíl od Vodního Koně. Vodní Kůň najde řešení, ale co dál? Začnou se v něm prát elementy, protože Kůň je svojí podstatou element Ohně, ale oblékl si Vodní kabát.  Takový Kůň pak může být těžko uchopitelný a ovladatelný, buduje svoji moc a sílu.
Takové znalosti kandidátů na určitou pozici jsou pro personalistu, a nejen pro něj, ale pro celou firmu, podle mého názoru, zásadní. A na druhou stranu, nikdo nechce pracovat v oboru nebo oblasti, kde nebude mít pocit naplnění a seberealizace. Nebo být dokonce zaměstnán, pokud má ambice podnikat. BaZi nám v tomto ohledu může být dosti přesnou nápovědou.
 
Vnímejte svůj prostor….. Nalezněte sebe!
 
Vaše Tereza

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account