131

Pro projekt Smart Course, programy volby povolání pro teenagery, hledám ženy a muže ve věku 35 – 45 let, kteří 

    si vědomě vybírali střední školu a v dospělosti se to vyplatilo, své volby nelitují
    dnes dělají to, co naplňuje, i když střední (a možná i vysoká) nebylo to pravé rozhodnutí

Ozvěte se, sdílejte svůj příběh a rady v sérii audio rozhovorů pro teenagery. 
V současné době je spousta mediálních hvězd z řad top manažerů a majitelů významných firem. Ne každý teenager sní o takovém rozvoji kariéry. Spousta úspěšných dospělých lidí vykonává velmi zajímavou práci v zajímavých a perspektivních oborech, i když se o nich v novinách nedočtete.
Pomozte mi tvořit užitečné materiály pro výběr budoucí profesní cesty nastupující generaci, šířit povědomí o různých profesích, o radách ze života mimo školní lavice. 
Těším se na všechny příběhy a předem moc děkuji
Kateřina Málková, kariérový konzultant
 
——————————————
Projekt Smart Course, zážitkové programy profesího sebeurčení vznikl koncem roku 2016. Programy Smart Course ČR mění přístup k volbě povolání u žáků základních a středních škol. Náš přístup je odlišný od tradičního “matchingu”, tj. zjistíme (podle prospěchu, testů apod.) jaké předpoklady má žák a pak mu řekneme, na co se hodí. V dnešním světě člověk může studovat 15 let na anesteziologa a uprostřed své studijní cesty zjistit, že jeho profesi nahradí mnohem přesnější umělá inteligence. To neznamená, že nepotřebujeme profesionály v tradičních a nově vznikajících oborech, neznamená to ani, že vzdělání je zbytečné. Existuje mnoho oblastí, kde stroje nejsou a nebudou schopné nahradit lidské schopnosti.
Znamená to, že aby se z člověka stal profesionál, aby vnímal svoje profesní znalosti a zkušenosti jako hodnotné, aby dokázal si najít uplatnění, jako nikdy jindy potřebuje chápat svoji motivaci, být otevřený různým příležitostem, na které musí umět reagovat pružně. Výběr střední nebo vysoké školy nemůže být náhodný “jen pro papír”. Teenagerům jejich volba musí dávat smysl. Proto všechny programy Smart Course jsou zaměřeny na podporu samostatné volby, rozvoj cílevědomí, pružnosti, motivace a zájmu ke studiu. 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account