64

Když jsem si jednoho dne uvědomila, že mi k pocitu spokojenosti chybí to nejdůležitější – být sama sebou – hodně věcí se změnilo. Proto jsem založila stránku Cesta k sobě a začala pomáhat těm, kdo se rozhodli pro totéž. Dnes se zdárně posouvají a já se raduji. Není nic krásnějšího, než když se ocitnete tváří v tvář vlastní pravdě. Nefalšované, čisté a říkající, že žijete svou pravou podstatou, svým dříve skrývaným skutečným já.
 
 Jak uvnitř, tak navenek!
 I Osho říká, že jít proti sobě a svému vlastnímu přesvědčení, je stejné jako páchat sebevraždu. I kdyby vás „do nebe“ dostalo to, že jste udělali něco krásného, leč pod vlivem někoho jiného, kdo vás k tomu přiměl, nebudete se na onom světě cítit krásně a svobodně. Budete zatíženi tím, že jste se pro danou věc (nebo člověka) nerozhodli sami.
 „Pravda je věčná a najít ji znamená, že i vy se stanete součástí věčnosti.“ Osho

 

Co tedy udělat pro to, abyste se staly tou, kterou se ve svém nitru cítíte být už dávno?

Rozhodnout se, že opustíte staré způsoby myšlení. Jsou to jen vzorce, které jsou pro váš současný život nefunkční a nevedou k tomu, co považujete za svůj cíl.
Být si vědomé toho, že ruku v ruce s vašimi novými postoji narazíte na odpor některých lidí a možná ztratíte současné přátele. Pokud ale svou změnu myslíte vážně, neuhnete z cesty, ani kdyby vás to stálo více bolesti. Je totiž naprosto jasné, že postupem času získáte novou podporu lidí, kteří smýšlejí stejně.
Poděkovat každý den za to, že jste na své cestě postoupily zase o další krůček, i když vaše reakce na příchozí událost nebyla ještě stoprocentní.
Radovat se z toho, že jste lidmi s vlastním názorem, který se nebojíte říkat nahlas.
Učinit z takového jednání zvyk, protože na nic si nelze zvyknout lépe než na pocit, jenž vám vrátí ztracené sebevědomí a sebedůvěru, o níž jste třeba už léta pochybovaly.
Myslet na to, že k prosazení svého není potřeba vyvíjet jakoukoli sílu a nátlak, protože i za sebou sama si můžeme stát vlídně, mile a s láskou.
Vězte, že se vám nový způsob života vyplatí a ukáže vám vaši pravou hodnotu. Tak vykročte na cestu vlastní pravdy se vztyčenou hlavou.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account