Hlava nebo srdce? Jak to máte ve vztahu vy?
Setkáváme se s páry, které spolu komunikují a snaží se vyřešit vzájemné “boje” intelektem. Je to vždy zvláštní chvíle, kterou nezávisle chvíli mlčky pozorujeme. Je to chvíle, kdy každý říká to své a jeden druhému nerozumí. Většinou taková komunikace mezi mužem a ženou je plná výčitek, obviňování, nároků, nepochopení, odmítání a nepřijetí. Vždy to chvíli vypadá, že je to příprava na boj. Všichni to známe, všem se to občas děje…naše poznání bychom vyjádřili nějak takto:

“Pokud se svým partnerem/partnerkou komunikujeme intelektem (hlavou) nemůžeme se v tu chvíli potkat a být spolu. Je to jako dlouhý most, který nás od sebe dělí. Neboť mysl má charakter oddělení. Obzvláště v lásce to platí dvojnásob.
To co nám v tuto chvíli mysl dovolí může znít nějak takto: ” Já, individualita se bavím s tebou individualitou a můžeme maximálně dosáhnout respektu, když spolu nebudeme bojovat”.
Ale to není cesta pro vztah pro partnerství. Nebo’t partnerství je tehdy, když jsme spolu v srdci. Tomu se říká partnerské spolubytí. Je to čas, kdy se skutečně vidíme a slyšíme.
Mnoho mužů a žen je dnes stále ať už vědomě či nevědomě na bitevním poli. Historie vzájemných zranění je velmi bolestivá a krvavá. A tak mnoho mužů a žen v partnerském vztahu spolu dnes neumí být. Jsou stále podvědomě v mužsko-ženském boji. Jsou odděleni sami v sobě. Ve svém srdci. A tak jsou odděleni i ve svém vztahu. A právě naše mysl má velkou zodovědnost za toto oddělení. Nedávejme ji takovou MOC.
partnerskacesta.cz
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account