Mnoho lidí se zamýšlí nad tím, jestli ve středověku opravdu existoval pás cudnosti.
Je více než pravděpodobné, že nikoli. Rozšíření informace, že nosily některé ženy pod sukněmi jakési “železné šle” do kterých jejich klín uzamkl manžel před odjezdem na křížovou výpravu, mají totiž na svědomí až romantičtí literáti z 19. století.
Pravdivost tohoto tvrzení dokládá i skutečnost, že první kresba pásu cudnosti jako tehdejší novinky pochází až z přelomu 14. a 15. století. Přesto fáma o železných opascích jako pojistce před manželčinou nevěrou přetrvala až do dnešních dnů.
Ve skutečnosti pás cudnosti nejspíše vymyslel a vyrobil Ital Francesco Carrara, který svůj vynález údajně představil už v roce 1395, tedy dlouho po největších křížových výpravách. A k čemu sloužil? Šlo zřejmě o ochranu před znásilněním bandity nebo žoldáky. Nemůžeme vyloučit ani to, že ho lidé užívali při milostných hrátkách. Z tohoto důvodu se ostatně pásy cudnosti vracejí do módy i dnes.
Zajímavostí nicméně je, že opasky se nevyráběly výhradně pro ženy. Existovaly i mužské vzory. Ty měly svým majitelům bránit v onanii, která byla po dlouhá staletí považována za hřích.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account