Duha se dme pýchou a ukazuje svůj růžový školní batoh naditý učebnicemi. Znamená pro ni mnohem víc než obyčejnou aktovku, jde totiž o symbol návratu do školy. Návratu, na který se tak moc těšila.
Donedávna musela šestnáctiletá dívka denně pracovat ve svatebním salonu. Do školy nechodila, protože si to její rodina nemohla dovolit, potřebovali dodatečný příjem. Rodina uprchla v roce 2013 ze Sýrie do Jordánska, když jejich rodnou vesnici vybombardovali. Jako zázrakem všichni přežili.
Duha dnes bydlí spolu se svými rodiči a šesti sestrami ve věku od dvou do sedmnácti let ve městě Zarqa, které leží severovýchodně od hlavního jordánského města Ammánu. Byt mají zařízený skromně, všeho všudy jen pár matrací, polštářů a malá skříň.
„Když musela dcera na rok přerušit školu, bylo to pro nás opravdu těžké,“ vypráví Dužina matka Asia. V současnosti může Duha opět chodit do školy, a to díky programu CARE. 
Rodiny dětí, které musely dříve pracovat, dostávají od CARE každý měsíc finanční podporu. Částka přibližně odpovídá příjmu, který si děti vydělaly prací, a ty tak nyní mohou opět chodit do školy.
Zájem o zařazení do podpůrného programu je velký. Dužina rodina dostává podporu už druhý rok a doufá, že Duha bude moct do školy i nadále chodit.
 
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account