Ano, je to tak, přijímám se přesně taková, jaká jsem. Ještě před deseti lety bych tuto větu nebyla schopná pronést ani v mysli, natož ji říct nahlas.
I na mě došlo. Místo práce ležím v posteli, cítím se jako po bouřlivém večírku a z nosu se mi během několika hodin staly galapágy. Spotřebu kapesníků raději ani nepočítám.  Mé tělo řeklo dost a dalo mi jasně najevo, že teď je čas vypnout.
Dřív bych byla naštvaná, že mám tolik práce a místo toho ležím v posteli s chřipkou. Snažila bych se to přebít prášky a kávou. Dnes jsem svému tělu vděčná, že mi dokáže říct, co chce. Dává mi jasně najevo, abych zvolnila. Mám teď víc času být sama se sebou a pozorovat se. Dávám mu prostor, aby se přirozeně zregenerovalo.

Přijímám se přesně taková, jaká jsem

Ze všech stran se na nás valí informace o dokonalé postavě, média nám diktují jak máme vypadat a co musíme mít, abychom byly IN. My pak máme pocit, že nejsme dost dobré, když na sobě vidíme sebemenší faldík nebo pupínek na obličeji. I já jsem sama se sebou dříve bojovala.  V dětství se mi posmívali, že jsem tlustá a pokud nezhubnu, nebude mě žádný muž chtít.
Přijala sem to jako svůj vzorec. Snažila jsem se držet různé diety. To, co jsem pracně zhubla, jsem během krátké doby nabrala zpátky. Cítila jsem to jako své selhání. Pak jsem si uvědomila, že jsem jedinečná přesně taková, jaká jsem, i když mám nějaké to kilo navíc.  Nějakou dobu mi to sice trvalo, ale přijala jsem sama sebe se všemi nedokonalostmi.
Začala jsem pozorovat změnu také ve svém okolí. Když jsem si začala sama sebe vážit, všímala jsem si, že si mě váží také mé okolí. Kila šly dolů tak nějak samovolně. Nemusela jsem vyvíjet tak obrovské úsilí jako u předchozích diet. Dovolila jsem si být veselá, když mi bylo do smíchu, ale také smutná, když jsem se necítila šťastně.
Dovolte si být přesně taková jaká jste. Přestaňte popírat sama sebe a svou ženskost. Cítíte že byste chtěla trošku vytunit svou sebedůvěru? Pak se mrkněte sem>>
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account