113

Na závěr 1. lekce si můžete poslechnout nahrávky vět. Jde o výběr tzv. “vzorových” anglických vět (s českým překladem), sloužících k opakování a procvičování probrané látky z celé lekce. 
Obsahem 1. lekce bylo především časování slovesa “TO BE”, členy, ukazovací zájmena, a mj. také POČASÍ a různé varianty na téma “WHERE ARE YOU FROM?” (Odkud jste?). 
Teď už byste jistě věděli, jak se anglicky řekne například: “venku fouká vítr”, “dnes je slunečno”, “jak se jmenuješ”? nebo “kde jsou oni?”.
ANGLICKÉ VZOROVÉ VĚTY:
Každá zvuková nahrávka je namluvená rodilým mluvčím, obsahuje i český překlad. 

POSTUP:
1/ Při poslechu nejprve můžete sledovat na videu překlad českých vět, a soustředit se na výslovnost. Ideální je opakovat si věty nahlas během přehrávání. 
2/ Při dalším shlédnutí videa se můžete zaměřit na gramatiku a uvědomovat si, zda dané učivo znáte. Gramatické jevy by vám měly připadat jasné a srozumitelné.
3/ Do třetice si můžete poslechnout video ještě jednou – tentokrát se zavřenýma očima – a uvědomovat si význam vět. (Je důležité vnímat slova přesně v tak rychlém tempu, v jakém mluví mluvčí. Nesmíte se ani na vteřinku opozdit… Je zásadní udržet stejné tempo, jako mluvčí. Pokud zjistíte, že neznáte slovíčka, tak je problém ve slovní zásobě, a měli byste se na ni zaměřit.)

 ANGLICKÉ VZOROVÉ VĚTY – 1. lekce – ZDE
 
Každý může obstojně zvládnout základy angličtiny – číst, psát a dorozumět se… Chce to překonat lenost a studovat pravidelně. Pokud vás angličtina alespoň trochu baví, máte vnitřní motivaci, píli a velkou trpělivost, můžete se tento jazyk naučit. 
 

Minikurz je zkrácenou verzí kurzu angličtiny online www.anglictinajasne.cz.

Máte možnost objednat si účast v celém kurzu anglictinajasne.cz s 50% slevou (na všechny cenové balíčky). V objednávce či emailu, který je uvedený na anglictinajasne.cz, napište “ZENYSRO50” – a obdržíte slevu 50% na jakýkoliv cenový balíček, který si vyberete. *wine*

Hodně štěstí při studiu! 😎

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account