V naší společnosti je hodně rozšířené srovnávání s druhými – máme pocit, že ti druzí se mají líp. Vidíme jejich skvělý život (domníváme se, že je skvělý) a propadáme špatné náladě, že nám se tak nedaří (i když se třeba víc snažíme – a ona se ta dřina furt nevyplácí). 

Vidím to jako jeden z podstatných důvodů, proč se nemáme (necítíme se) dobře. 

 

Vnější okolnosti

Ano, každému bylo naděleno jinak – a neexistuje v tom spravedlnost. A buď můžu celý život hořekovat, že nemám, co bych si představoval a nebo se naučím užívat si to, co mám a pracuji na tom, aby mi bylo na světe co nejlíp. 

A opravdu nevíte, co vás čeká zítra. Co skvělého vás může potkat! 

  

Je to práce na sobě a zase práce na sobě 

Vím o tom své. Z nemluvné a uzavřené holky jsem se stala komunikativní a docela otevřenou. Nešlo to samo. Musela jsem od základu změnit svoje myšlenkové nastavení. Od toho, že život ke mě nebyl příznivý, k tomu, že všechno mělo svůj smysl, posílilo mě to, nabrala jsem zkušenosti a díky nim se mi teď daří –  a nadále se mi bude dařit. Protože už si nikdy nedovolím jít do deprese. 

Je zbytečné takhle trávit život. Máme jen jeden, naučila jsem si z něj brát do dobré a užívat si to. 

Chodila jsem dlouho na terapii. Měla jsem co řešit. Přečetla jsem mnoho knih o osobním rozvoji. Bavilo mě to. A celkově mi to vložené úsilí stálo za to. Žiju tak, jak jsem si ani nikdy nemyslela, že můžu žít. Je mi prostě uvnitř dobře. A věci z venku mě tak nerozhodí. 

A to se nám samozřejmě dějou v rodině různé těžké události. Jsme stejní, jako jiné rodiny.

 

Vědět, kdo jsem a kam jdu

Nechce se mi trávit život ve špatné náladě. Protože mám vyzkoušeno, že to jde i jinak. A nepotřebuji k tomu od nikoho zametenou cestičku. 

Čemu dáváte pozornost, tam směřuje vaše energie. A buď se budete vědomě vracet do pozitivního nastavení, nebo se necháte vláčet tím, co se vám děje kolem.  

Dneska už sama pomáhám lidem cítit se líp, měnit myšlenkové nastavení. Protože tu změnu žiju, vím, jak moc je možné svůj život změnit. 

  

Podporující skupina 

Ne každý má příležitost navštěvovat kurzy osobního rozvoje nebo terapii. Proto jsem založila na facebooku skupinu “Cítit se líp” – spojuje lidi se zájmem na sobě pracovat, hledat cesty, jak svůj život vylepšit a cítit se líp. 

Je pro ty, kdo chtějí měnit a změnit svoje myšlenkové nastavení směrem k větší spokojenosti sám se sebou – i celkově v životě. 

Je pro ty, kdo nečekají, že to za ně někdo zařídí.  

Ráda bych, aby to byl prostor, kde se vzájemně podporujeme, inspirujeme, dodáváme si odvahu. 

Pokud vás to zajímá, připojte se.  

https://www.facebook.com/groups/2391254284450794/?source_id=1030533126983830

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account