107

Jsme ženy. Milující matky, skvělé milenky, úspěšné podnikatelky a starostlivé kamarádky. Jde to ale všechno zvládnout najednou?
Ráno vstáváme dřív, abychom měly aspoň chvilku pro sebe. Uvaříme si kafe, a během té chvilky, kdy chystáme dětem oblečení a svačinu do školy, si čistíme si zuby, plánujeme, co všechno musíme stihnout v práci a při zkrášlování v koupelně ještě vymýšlíme, co dnes vlastně budeme vařit?
Najednou zazvoní budík. Sakra! Zaspali jsme! Honem vzbudit děti, během čištění zubů jim nachystat svačiny, takže na kafe se už logicky nedostane. V rychlosti na sebe něco hodíme, doladíme se řasenkou a rtěnkou, popostrčíme děti, protože už fakt musíme jet! Cestou v autě nervózně přemýšlíme, co asi bude zase v práci…
Zdá se vám ten scénář povědomý?
Jak teda vlastně můžeme být skvělé ženy, dokonalé matky, fantastické a neúnavné milenky a ještě k tomu úspěšné podnikatelky? Jde to vůbec dohromady?
Každá matka mi dá jistě za pravdu, že dítě vám nadobro změní celý svět! Ne jen život, ale doslova celý svět. Protože jako matka už zkrátka jinak přemýšlíte, jinak se chováte, a díky tomu je celý svět úplně jiný, než jste ho znala doposud.
A ty, kdo si to nedokážou představit, prosím, aby si vybavili, jaké to bylo, když se v osmnácti letech vraceli z mejdanu třeba v 6 hodin ráno a šli rovnou do práce (a že nás takových bylo!). Po práci hurá domů, na dvě hodiny si lehnout a potom rychlá sprcha a hurá zase dál do víru velkoměsta!
Jakmile se vám narodí dítě, tento kolotoč nikdy nekončících „mejdanů“ už pro vás nikdy nepřestane. Jen se malinko změní v noční vstávání a pozdní usínání a celodenní bdění. Mateřství je však přes značný nedostatek spánku a odpočinku, moc fajn! :)
Jak ale máte být k tomu všemu dokonalé matky, ženy, skvělé milenky a úspěšné podnikatelky?
Jestli teď máte pocit, že byste musely jet už na „záložní zdroj“, tak ten pocit je správný! Ale i s tím se dá něco udělat. Jen si vše člověk musí dobře zorganizovat a malinko rozvrhnout. A pokud nemáte nikoho na hlídání a pomoc, stejně, jako já, zkuste do svého života zavést alespoň následující tipy:

Jeden den v týdnu, několik hodin jen pro sebe

  domluvte se s partnerem, nebo prarodiči, aby vám dítko (děti) aspoň o víkendu, jeden den a na pár hodin (ne méně, než 3 hodiny!) pohlídali. Pokud vám jej zabaví na celý den, jedině dobře pro vás :) A vy odjeďte na nákupy, na kafe za kamarádkou, nebo jen spěte.
  Každý den chvilka pro sebe

   zkuste si každý den udělat alespoň chvilku pro sebe. Důležité je mít minimálně půl hodiny, až hodinu jen pro své činnosti (ne mytí nádobí a dávání prádla do pračky!) Jestli takovou chvilku nemůžete najít, vstaňte ráno dřív, anebo si odpočiňte, jakmile dorazí partner z práce. Určitě vám pomůže najít půl hodinky klidu a zabaví děti.
   Čtěte, spěte, relaxujte

    když jen to půjde, tak odpočívejte, relaxujte, čtěte, spěte. Dobijete tak potřebné baterky. A když vážně nebudete mít kdy, tak si jednou dovolte usnout během dne, spolu s dětmi.
    Myslete na sebe-realizaci

     jestli se realizujete v práci, je to fajn. Jestli doma, je to super. Je to ale to, co chcete? Každý den byste se měla zaměřit na to, co vás baví a naplňuje pocity štěstí. Může to být váš koníček, na který už delší dobu nemáte čas, může to být touha naučit se novému jazyku. Anebo chcete úplně změnit směr vašeho života a začít podnikat, nebo dělat něco nového, k čemu vás to táhne a co vás baví.
     najděte si alespoň jednou za týden čas na to, myslet na vlastní sebe-realizaci!

    Věřte, že vše se vám může vyplnit!

     toužíte po nové práci? Po vyšším příjmu? Krásnější postavě? Sníte o lepším bydlení? Nepřestávejte snít a vytyčovat si nové cíle. Je to motor, který vás pohání kupředu, ať už jsou vaše dny jakékoli! Pokud si něco moc přejete, třeba i celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit! :) však už to samy znáte…

     
    Pamatujte si, že ideál ženy netkví v tom, zda je dokonalá coby žena, milenka, matka nebo podnikatelka. Ideál je totiž pro každého z nás někde úplně jinde. Každý má jiné měřítko a jiné hodnoty. Ideál je tudíž spokojená žena :) Proto vám přeji, ať jste jí v každém okamžiku vašeho života.
     
    pexels-photo-medium3

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account