163

Ahoj jmenuji se Bára a mnohé z Vás mě znají jako Catenu. 

K sepsání tohoto blogu jsem se odhodlávala docela dlouho. Na Ženách s.r.o. jsem zaregistrovaná již od počátků, ale teprve nyní jsem se po letech probudila z letargie a ráda bych Vám představila sebe a své šperky z PET lahví..

 
květové náušnice z pet lahve
 

“Catena” vznikla jako moje alter ego někdy v roce 2007/2008, ještě na střední škole. Postupně se vyvíjela přes šití, drátované výrobky a klasické šperky z korálků, aby v roce 2010 objevila kouzlo PET lahví. Bylo to náhodou a na první setkání si pamatuji dodnes. Pamatuji si jak jsem za letního odpoledne, seděla v pokoji a u práce na jeden seminář jsem pila malinovou Ondrášovku. V tom mě to napadlo, že to vyzkouším roztříhat a tavit do tvaru. Tak vznikly první pokusy, samozřejmě naprosto primitivní a dneska bych se styděla je někomu ukázat..

V Čechách bylo tvoření z PETek ještě v plenkách, neexistovala defacto žádná konkurence a to bylo k neuvěření. Objevovala jsem nové postupy, postupně přidávala své šperky k prodeji na trzích a mělo to velký úspěch. Vždy bylo tvoření pouze můj koníček ke studiu na VŠ, ale postupem času mě to již začalo živit. Skoro každý víkend jsem strávila na nějaké prodejní akci, na nějakou propagaci na netu jsem neměla ani pomyšlení. S počítačem nejsem zrovna největší kámoš a jediné co jsem zvládala, jakš takš obsluhovat, byl fler. I na ten jsem docela kašlala, nebavilo mě neustále fotit nové věci a vkládat k prodeji, celkově se starat o prodeje online..

Čas ubíhal a já se vdala, porodila dvě krásné děti a přestala na šperky tolik lpět. Upadla jsem do vyráběcí letargie, sem tam jsem něco udělala, ale nebyl to žádný zázrak. Objevovala se 2x do roka na své nejoblíbenější akci, ale to bylo vše.

Se dvěma prťavýma dětma času není nazbyt, ale večer u toho počítače stejně odpočíváte a serfujete. Začala jsem se pídit a nestačila se divit. Z PETek vyrábí již kde kdo a já jsem skoro nedohledatelná. Zjistila jsem, že na internetu jsem skoro neznámý pojem a začínám na tom pracovat. Křičím do světa! Tady jsem a jsem zpátky na scéně! Catena se vrací a děkuji všem, kterým jsem byla dobrou inspirací :)).

Dokopali jste mě na sobě začít pracovat a já jsem za to moc vděčná! <3

 
květové náušnice z pet lahve
 
 

Teď o mých špercích 🙂

Ano tvořím z odpadu a to z PET lahví. Jako materiál jsou petky naprosto dokonalé, jsou neuvěřitelně tvárné, pevné, lehounké a trvanlivé. Z PET lahve umím vyrobit cokoliv, na co si vzpomenete a ráda vyrobím šperk přímo pro Vás na míru. Stačí si jen přát.

Nebudu Vám tvrdit, že jsou PET lahve hypoalergenní, to s jistotou neví nikdo. Největší výhodou je ale lehkost šperku a jeho omyvatelnost. Zakládám si na tom, že používám pouze kvalitní komponenty, české korálky a chirurgickou ocel. To se také dost odráží na ceně šperku.

Za každými náušnicemi se skrývá několik desítek hodin příprav, bádání a litrů kafe. Počínaje mytím a základním stříháním petek, konče malým IT kurzem, jak zadat správné SEO.

 

návod na náušnice z PET lahví

 

Kdybych petky skladovala vcelku, tak si neumím představit tu místnost… Takle vypadá vana po jednom příjezdu babičky a měsíční spotřeby nápojů jedné rodiny.

šperky z PET lahví

 

 

Mojí nejmilejší činností je třídění petek podle barev a vymýšlení kombinací. Poté mi v hlavě jede návrh šperku, jak ho zrealizovat do hezké podoby. Následně nekončící stříhání tvarů, tavení nad svíčkou, broušení…

Pak už jen kompletace šperku, to už je vždy neuvěřitelný relax. 

 

náušnice z PET lahve

 

 

Nakonec chybí už jen šperk vyfotit a napostovat všude, kde to jde.

 

(Vidíte, jak už začínám používat i správnou hantýrku? 🙂 )

 
 
krajkové náušnice z PET lahví
 
 
krajkové náušnice z PET lahví

 

Snažím se zdokonalovat ve focení, účastnila jsem se pár kurzů a v létě plánuji konečně pořídit zrcadlovku. To ale není jediný můj cíl na první půl rok 2018. Další metou je vlastní web a e-shop. To bude ale porod! 

Vaše Catena

šperky a náušnice z PET lahví

 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account