Každý den prožíváme nové zkušenosti a sbíráme nové zážitky, žijeme svůj život podle běžných pravidel, snažíme se vnímat druhé i sami sebe a dělat vše tak, jak nejlépe umíme. Ale je tady spousta rušivých situací, říkejme jim elementy, které rozčílí i toho největšího kliďase a jak se říká, rozhodí neodvratně naši auru.
Srážka s “blbcem” 
Tohle se děje, když narazíte na někoho, kdo z vás udělá během chvilky totálního blbečka a ještě v nejméně vhodnou dobu. Většinou setkání s takovým člověkem probíhá nečekaně a na nejmíň vhodném místě, po této srážce máte zničený celý den. Hezky to řekl Jan Werich „Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.“ Je lepší nic neříkat, neřešit a co nejrychleji z této situace vybruslit pryč. 
Nepřejícní lidé
V dnešní době je spousta lidí, kteří dokážou závidět. S nepřejícnosti se nedá bojovat, protože tohle je v lidech. Takovým sousedům a kamarádům se vyhýbejte, čím méně o vás ví, tím lépe. Na otázku: „Jak se máte?“ vždy odpovídejte pozitivně: „Mám se skvěle.“, protože většina nepřejícných lidí čeká, že si budete stěžovat a uděláte jim vnitřní radost z vašeho nezdaru. Udělejte přesný opak toho, co čekají a buďte v klidu a pozitivní, ale neprozrazujte o sobě nic víc. Oni nikdy nebudou mít radost z vašeho štěstí, spíše si tiše budou přát, ať se máte zle.
Předbíhání v obchodě a u lékaře
Zničená po práci čekáte v řadě u pokladny v supermarketu a koukáte na hodinky, zda stihnete školku včas a v tom se předběhne „osoba“ bez taktu a slušnosti a zabrzdí řadu nejméně na deset minut, samozřejmě, že díky ní nestihnete včas dorazit do školky a od učitelky máte 5 nepřijatých hovorů a od dítěte schytáte vyčítavý pohled.
Další situace je čekání u lékaře, kdy přijdete včas na požadovanou hodinu, ale objednávkový systém bohužel neplatí. Před vámi deset lidí a i ti, co přijdou později, jsou vyřízení dříve než vy. To dokáže pěkně naštvat, ještě když jste měla v plánu spoustu dalších činností, které čekáním u lékaře budete muset přesunout na jindy.

Telemarketing a díleři venku nebo po telefonu
Všichni ty osoby známe už od pohledu, a když slyšíme jejich hlas v telefonu, ukončujeme hovor větou: Ne, nemám zájem. Jak se bránit jejich obtěžování? Jednoduše je hned odmítněte nebo neznámé čísla nezvedejte. Venku se jim vyhněte velkým obloukem nebo řekněte, že si nejpřejte s nimi dál komunikovat. Když jsou dotěrní a nejde se jich zbavit, chtějte nabízený produkt (telefon, parfém atd) bez podpisu smlouvy a uvidíte, že pak budou s úprkem prchat spíše oni. 
Nestíhací dny
Tyto dny dokážou dost potrápit, všude jdete pozdě, pěkně se u toho potíte a máte hlavně pocit, že nic není, jak potřebujete. Práce se kupí, jak v kanceláři, tak doma. Pokud máte takový den, je jediné řešení zvolnit tempo, protože čím rychleji chcete vše udělat, tím pomaleji to půjde. Prostě se musíte smířit, že nic nestihnete a co může počkat, počká.
Nemocné děti ve školce, které tam dají nezodpovědné maminky
Znáte to, ráno dáte svému miláčkovi vitamín C a teplý čajíček se snídani, oblečete ho tak, aby náhodou na procházce venku neprochladl, jdete do školky a v šatně, když pomáháte své ratolesti ze zimní bundy a bot, tak přijde maminka s nemocným dítětem, které kašle a má šílenou rýmu a vám se zastaví na chvíli dech. Tohle není ojedinělý případ. Kolikrát jsou nemocné i učitelky a chodí do práce, pak máte za pár dnů rýmu a chřipku i u vás doma. Tohle musí vytočit i toho nejklidnějšího člověka. Řešení? Upozorněte vedení školky na tuto situaci, popřípadě své dítě na pár dní nechejte u babičky, ať s nemocnými nepřijde do kontaktu.  
Zasekaný internet, vybitá baterka, technická porucha, rozbitý telefon
Když potřebujete poslat nutně email nebo zrovna máte obdržet důležitou zprávu, narazíte na problém s internetem.  K takovým stresujícím situacím se řadí i technická porucha na telefonu, slabá baterka, zamrzlý nebo rozbitý telefon. Říká se tomu zákon schválnosti. Taková situace se špatně řeší. Je potřeba vyhledat jiné dostupné data nebo wifi. Zajít na počítač do knihovny nebo kavárny. U rozbitého telefonu si pořiďte nový přístroj nebo použijte náhradní, který pro takové případy máte určitě doma v šuplíku. Nosit sebou náhradní baterii nebo přenosný zdroj na dobití oceníte v každé slabé chvilce. 

K dalším rozčilujícím elementům patří:
* nečekaná návštěva za dveřmi, když nemáte zrovna uklízeno a nakoupeno
* zabouchnuté klíče ve dveřích bytu nebo auta
* kostičkování televize při oblíbeném sportovním přenosu, filmu nebo seriálu
* prázdná nádoba na kávu, čerstvě z rána
* drby o vás, které nejsou pravda
* tupé holítko, když se nutně potřebujete oholit
* urvané ucho u vaší oblíbené kabelky
* vysypané brambory na zemi z důvodu díry v igelitové tašce
* výkaly od psů na chodníku a v trávě
* pokažený elektrospotřebič zrovna ve chvíli, kdy ho potřebujete (nejlepší je plná pračka prádla, která se pokazí při funkci ždímat… nebo    pokažená lednička v létě)
* pokuta za nepozornost, botička za špatné parkování
* špatně namarkovaný účet za nákup (prodavačka omylem zapomene odečíst slevy)
* nesmyslné bankovní poplatky
* pozdní připsání výplaty na účet
* porucha na autě ve chvíli, kdy potřebujete nutně někam jet nebo uvíznutí v koloně aut
Jak vidíte, jsme denně vystavení situacím, které nás stresují a nepřispívají vůbec k dobré náladě ani k našemu zdraví. Některým příhodám a zážitkům se opravdu nedá vyhnout, takže jediná pomoc a rada pro jejich zvládnutí je – obrnit se obrovskou kupou trpělivosti a tolerance. Jsou přece i pěkné dny, kdy vás zrovna tohle nemusí potkat. 

Na závěr použiji tento pravdivý citát od Bruce Lee:

„Život je stále plynoucí proces, v jehož průběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci – mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne, a pokud se zastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, můj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.“ 

 

Co dokáže rozčílit vás? Napište nám.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku: pixabay)

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account