108

Vídáte tisíce skvělých fotografií, ale ty vaše tak nevypadají? Máme pro vás další super triky na lepší fotky.

 

 

Hlavně vytrvejte a zkoušejte. Vyzkoušeli jste už některé tipy z prvního článku?

 

 

1. Najděte jinou perspektivu

Fotit nemusíte jen před sebe. Ale i nahoru, dolu. Snížíte se, nebo využijete divné úhly k vyvolání pocitů.

 

2. Inspirujte se

Není ostuda se inspirovat u jiných fotografů či bloggerů.  Inspirovat, ale nekopírovat. Podívejte se jak pracují s lidmi, v jakém světle fotí, jaké mají pozadí. I tím se učíte.

 

3. Hra s odrazy

Využít odraz ve skle nebo ve vodě je oblíbenou hrou několika fotografů. Nebojte se experimentovat. Nemusí se jednat jen o čisté sklo nebo zrcadlo, může být pokropeno vodou nebo odrážet světýlka.

 

4. Neupravená fotka je jako neochucené jídlo

Každá fotografie si zaslouží projít postprodukcí. Pokud jste profík, můžete použít photoshop.

Můžete využít filtry od sociálních sítí a nebo využít naše presety, které jsou filtry budoucnosti a pomohou z fotky udělat umělecké dílo. Ať se rozhodnete jakkoliv, fotce edit dopřejte.

 

5. Naveďte linkami

Linie v přírodě nebo i ve městě pomohou oku projít fotografií až do konce. Využijte cestičku, řeku, sloupy či budovy a ukažte, co potřebujete ukázat. Díky linkám vypadají fotografie více jako umělecké dílo a jako průvodce fotografií.

 

6 Milujeme symetrii

Lidé milují symetrii a proto pokud je to možné pohrajte si s tím, ale musí to být dokonalé.

 

7. Nezoomujte

Zoom není to vhodné, ničí fotografii. Pokud můžete změňte objektiv nebo jděte blíže.

Popřípadě lze fotografie oříznout v postprodukci. Pokud používáte naše presety presetsbyjiri, a editujete v Lightroom, tak Lightroom vám také umožní oříznout fotografii.

 

8. Rovné je dobré

Budovy by měly být rovné a neměli bychom mít pocit, že na nás něco padá. Proto při používání presetů od Jiřího nezapomeňte v Lightroom kliknout na tlačítko crop a straigten. Program za vás všechno srovná.

 

9. Detaily chytí za srdce

Malé detaily potěší oko a někdy zaujmou více než široké fotografie, proto se nebojte ukázat jen malý kousek namísto celku.

 

10. Konzistentnost pomáhá

Pokud chcete dát fotografie na web či sociální sítě je důležitá konzistentnost. To se dá právě vyřešit díky preset by jiri, tím že aplikujete jeden balíček na všechny fotografie, nebo používáte podobné balíčky. Jako je například Romantic pack a Creamy Blogger, nebo Blogger, Blean Whites a Creamy Blogger. Poznáte na první pohled co k sobě ladí.

 

 

 

 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account