57

Stojíte před skříní, za pět minut musíte vyrazit z domu a opět nemáte co na sebe. Jak se to jen může stát, když je vaše skříň od shora dolů plná oblečení? Asi by to chtělo očistu a pořádek, což bývá pro mnohé z nás zlý sen. Proto vám přinášíme zaručený návod, jak si udělat v místo v šatníku bez újmy na zdraví. Tak jdeme na to!
Pozvěte kamarádky
První, co musíte udělat, než začnete s debordelizací, je udělat si čas! Věřte mi, nebudete to chvilka, ale pár hodinek intenzivního přebírání, vybírání, rozhodování. Jakmile si vyčleníte místo v kalendáři, nebojte se do tohoto procesu zapojit kamarádku nebo dokonce kamarádky – nejen, že mohou být vašimi poradci, ale rovnou vás mohou vyřazených kousků zbavit a odnést si je. Co následuje v den D? Veledůležitá věc, a to otevřít si sklenku vína či si uvařit dobrý čaj, pustit si svou oblíbenou hudbu a začít.
Vše musí ven
Celá skříň se musí vyndat, je jen na vás, či postupně  a nebo to vezmete od podlahy, resp. zda to hodíte vše na podlahu, a začnete skládat znovu do skříně. Věci mimo skříň – boty, šály, tašky – si hezky nakumulujte do pokoje ke skříni, nejen že je určitě přetřídíte, ale především vám budou pomáhat při rozhodování. Když totiž zjistíte, že se vám ty šaty, které ani moc nenosíte, nehodí k žádným botám – nekupujte boty, ale vyřaďte šaty.
Každý kus vezměte do ruky
Když je vše venku, následuje postupné selektování. Pamatujte, každý kousek musí projít vašima rukama. Neflákejte to, když už, tak pořádně. Co kus, to zkoušení. Jakmile máte dané oblečení na sobě, ptejte se sama sebe:

  Je mi to? (To by mělo být očividné.)
  Sluší mi to? (Kamarádky, ty pravé, pomůžou.)
  Cítím se v tom dobře? (Neškrtí vás to nikde, neškrábe?)
  Mám to k čemu nosit? (Vaším úkolem je v rychlosti mrknout, co k tomu.)
  Kam to budu nosit? (Práce, volný čas, divadlo atd.)

Ať žijí hromádky: ANO, MOŽNÁ, NE
Na základě vašich odpovědí budou vznikat hromádky s oblečením. Jedná s o tyto tři:

  To miluju, chci, sluší mi to, budu to nosit a mám to s čím nosit -> ANO
  Mám to ráda, asi to chci, ale nemám to s čím nosit nebo nevím kam -> MOŽNÁ
  Tak toto mě škrábe, to mi nějak nesedí, vypadám v tom jak vorvaň -> NE

Děláme pořádek
No a teď, po tom, co jste vypila láhev vína, nasmála s kamarádkami nad všemožnými kousky, které jste ani netušila, že ve skříni máte a vše probrala, nastává čas skládání do skříně.
Hromádka ANO je jasná, tak patří zpátky. Hromádku MOŽNÁ narvěte (ano, předpokládám, že je toho hodně) do krabice či tašky a dejte jí také do skříně. Hromádku NE nechte kamarádkám, darujte, pošlete dál a ty opravdu ošklivé kousky, které už mají odžito, prostě vyhoďte.
Možná si říkáte, co s hromádkou MOŽNÁ, proč jí máte ještě ve skříni? Dejte tomu měsíc, pokud si na ni nevzpomenete a nevytáhnete z ní nějaký kousek, který vám bude chybět, pošlete ji taky dál.
 

Zdroj: Pinterest
Prímovou debordelizaci dámy a na zdraví!
Máte šatník přebrán a zůstaly vám tam jen top kousky? Jak kombinovat se mrkněte Základy šatníku: Dobře padnoucí sako nebo Základy šatníku: Bílé tričko

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account