566

Bylo mi 20, v Praze jsem byla necelý rok a zavolala mi kamarádka, jestli bych nechtěla dělat PR pro pietro filipi. Vůbec jsem netušila, co se po mně chce, ale pracovat pro tuhle firmu byl sen. A jaké i pro mě tenkrát bylo překvapení, že se jedná o ryze českou značku! Vzhledem k tomu, že v 90. letech frčela hlavně italská móda, majitel se tenkrát rozhodl, že své jméno (i jméno syna) v názvu trošku „poitalští“, a tak z „Petr Filip“ vznikla úspěšná česká značka s italským názvem pietro filipi.

Není dvacítka jako dvacítka

Stará mladá, tak bych nazvala svůj tehdejší styl oblékání. Automaticky jsem sahala hlavně po kalhotách, košilích a kabátech. Původně jsem myslela, že dohledám z té doby nějakou fotku, ale myslím, že bych tím zkazila celkový dojem z tohoto blogu. Pro představu – naducané tváře, holka krev a mlíko, nasoukaná v černých kalhotách (v domnění, že vypadá hubenější), k tomu bílá košile obepínající prsa velikosti 4 (tenkrát!) a hlavně schovat pas, který stejně žádný nebyl. Tak vzhledově dobře udržovaná čtyřicítka.

Náplavy v Praze

Naštěstí jsem kolem sebe měla odhodlané ženy, které se rozhodly, stejně jako já, že tu Prahu prostě dobudou. Bylo jich několik a dnes zmíním ty, které se mi nebály říct: „Evo, tohle fakt ne!“, a tak se z třicetileté Evy stala sexy třicítka.
První šaty mi půjčila Helena Plívová, která začala nenásilně obnovovat můj šatník, což bylo po porodu a ztrátě 20 kg opravdu NUTNÉ. Nejednou se zastavila také Janina Staehelin, která za mě vyřídila nákup šatů, z nichž některé nosím dodnes. Lenka O´Neill, majitelka módního e-shopu Tamsin, mi vybrala několikery dlouhé šaty, které ze mne konečně udělaly ženu! Inu, holky náplavky se potkávaly v Praze a vzájemně si pomáhaly

Byla to právě Lenka O´Neill, která přijala tu výzvu a šanci postavit se do čela pietro filipi v době, kdy se firma dostala do insolvence. Přijala nabídku a začala pracovat na tom, aby se obrovské sklady plné nových i starších kolekcí vyprodaly, a alespoň část peněz se vrátila věřitelům.

Ve čtyřiceti jako dvacítka

Viděly jsem se po dlouhé době, povídaly o životě i práci. A tak jsem to upekly. Ženy s.r.o. podpoří Lenku i “její” pietro filipi. “Doplňte šatník se skleničkou v ruce!”, tak zněl předmět pozvánky, kterou jsme rozeslali několika ženám z naší komunity.

Pro mě vlastně moc příjemná nostalgie. Tolik ženské energie a radosti mi připomnělo, jaké to je neřešit roušky a prostě být zase osobně na jednom místě se spoustou žen. Bylo to prostě boží! Módní guru a stylistka Janina Staehelin si, jako vždy, nebrala servítky a každému na místě poradila, jaký kousek se hodí a co už fakt ne. A výsledek? Spoustu krásných žen v novém outfitu a spokojených ohlasů. Inu, umí to. Protože i moje zadání: „Jani, jdu pak na rande, takže musím být za bohyni!“, zvládla na jedničku. Při vítání u vchodu jsem od svého partnera dostala poklonu, že myslel, že k němu přichází královna… Tak pevně doufám, že takové pochvaly dostaly i všechny ženy, které si s námi ten večer užily také!

 

 

Janina Staehelin, módní guru a stylistka, moje maličkost a Lenka O´Neill, ředitelka pietro filipi
A tady část našeho týmu - vysmáté a spokojené! A POZOR, pořád ještě ve vybraných prodejnách pietro filipi je možné nakoupit s 50% slevou, tak vyrazte a udělejte si radost jako my! 🙂

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 3 měsíci ago

    Takže tu máme vlastně příběh jako z Ďábel nosí Pradu. 🙂 Za mě moc oblíbený film, i když s trochu zvláštním závěrem. Ale nic si z toho nedělejte. Já na sobě to samé pozoruju taky. Ve čtyřiceti si připadávám více chicque a sexy, než když mi bylo dvacet a motala jsem si životem. 🙂 Teď jsem na vlastních nohách, na https://kvalitneseo.cz/administrativni-prace-pro-tvuj-web-nebo-e-shop/ dělám práci virtuální asistentky a jsem hlavně společensky i finančně soběstačná. 🙂

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account