97

Malé černé se řadí mezi koktejlové šaty a na podzim je rozhodně unosíte. 🙂 Dnes jsou považovány za univerzální šaty, které si lze obléci na jakoukoli příležitost. Jejich objevitelkou a velkou průkopnicí byla Coco Chanel (vlastním jménem Gabrielle Bonheur Chanel). Coco Chanel je dodnes známá jako světová ikona – její legendární saka bez límečku a zavedení dlouhé úzké siluety jsou i nyní nadčasové kousky. Navíc Coco Chanel vděčíme za „vynalezení“ opálení. 🙂 Je tedy fakt, že bych byla raději za propagování bílé pokožky, ale nedá se nic dělat. 🙂
Zpět k malým černým (Little Black Dress)…
Jak jsem se již zmínila v úvodu – jedná se o univerzální šaty, které se dokonce řadí do „šatníkového minima“ (doporučené kousky oblečení, které lze kombinovat jak mezi sebou, tak i s ostatními kousky ve skříni).
Malé černé si můžeme obléci na jakoukoli společenskou akci a vhodnými doplňky je tak „upravit“ dle příležitosti. S malými černými jsem se dokonce setkala také na svatbě – skutečně se tedy fantazii meze nekladou.
Čím však doplnit malé černé? Již pouhý výrazný náhrdelník či náušnice odvedou své. Pokud zvolíte jednoduché malé černé, můžete je doplnit neotřelou kabelkou či botami. Již neplatí pravidlo, že k malým černým se nosí pouze psaníčko.
Do divadla – kombinace s propínacím kardiganem a perlovým náhrdelníkem
Na rande – přehození džínové, kožené či koženkové bundy, popř. doplnění výrazným náhrdelníkem
Do práce – podvlečení bílé košile pánského střihu, popř. přidání saka
Neotřele – kombinace s tričkem na jedno rameno, obutí tenisek a nasazení kšiltovky
Pokud si chcete zahrát na opravdové retro, oblečte se jako Coco Chanel – k malým černým zvolte navrstvené náhrdelníky z perel, sluneční brýle s velkými obroučky a klobouk s mašlí po obvodu. 🙂
Ať už si vyberete jakýkoli střih, mějte na paměti jednoduchost. Šaty jednoduchého či klasického střihu se nejlépe kombinují s dalšími doplňky. Jakmile jsou šaty zdobené krajkou, průstřihy, asymetrickým výstřihem, výšivkou či dalšími výraznými detaily, nejsou tolik kombinovatelné.
Střih také volte s přihlédnutím na své proporce. Obecně platí, že klasické pouzdrové šaty sluší téměř všem postavám (postava s křivkami, rovná postava, dokonce i povolené bříško se v nich schová) – dbejte na materiál, který by měl být spíše tvrdší (díky tomu se vám nebude rýsovat každý špíček). Šaty se sukní do „áčka“ jsou skvělou volbou pro oblé tvary (větší zadeček, postava s křivkami) – nejde však o to, aby sukně neforemně trčela do stran, ale spíše splývala a jemně vlála podél boků. V hlubokém výstřihu poté vyniknou velká prsa. Pro malá prsa je vysvobozující např. lodičkový výstřih.
Francouzky vlastní hned několik malých černých. A jak jste na tom vy??? 🙂
Další tipy, nápady a doporučení si můžete přečíst v mé eKnize. Svoji elektronickou knížku jsem zaměřila vyloženě prakticky a dočtete se v ní vše, co potřebujete vědět o složení svého úspěšného šatníku. 🙂
Odkaz: http://www.helenap.cz/cs/prod/tahak-pro-kazdou-postavu.html
Dále ve fotogalerii naleznete pár nápadů, jak na malé černé. 🙂
S láskou,
Hela

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account