Ačkoli jsou i dnes časopisy i módní e-shopy plné útlých modelek,většina žen stejně obléká  velikost M a více. A i přesto, že plnoštíhlé modelky dostávájí stále více prostoru, většina tipů na outfity  je vyfocena na velmi hubených ženách, ze kterých je těžké čerpat inspiraci. 
Přestaťně čekat, že vám to bude slušet „až zhubnete na velikost S“. Hezky můžete vypadat už dnes. Stačí se řídit několika dobrými radami.
Prádlo – nudný ale nutný začátek


Chápu že byste raději rovnou skočily do sekce „inspirace“ na konci, ale dobře zvolené prádlo je prostě nutnost, která má na výsledný outfit velký vliv.
Kalhotky dělají postavu:
Přesvědčte se, že vlastníte kalhotky, které vaši postavu „nepřeříznou“, ale splynou s linií vašeho těla. Nejlépe tedy bavlněné boxerky nebo kalhotky ve správné velikosti, tanga nejsou vždy ta správná volba. Klidně i kalhotky s vyšším pasem, ne však nutně stahovací prádlo (které stáhne jednu část a vyvalí zase nějakou jinou). Proč na to kladu takový důraz? Protože prádlo pak může udělat az takovýto rozdíl:

Podprsenka může ubrat i 5 kilo:
Podprsenka by měla vaše prsa podpořit a oddělit je od žeber. Pod žebry se nachází vaše nejuzší místo, správná podprsenka tedy v tuto chvíli rozhodne zda budete vypadat o 5 kilo těžší. Podprsenky raději dvě kvalitní, jednu v černé (nebo jiné základní barvě) a jedné barevné. Spočítejte si kolik už jste utratila ze levnější kousky a určitě to na dvě kvalitní podprsenky vyjde. Za mne značky ve stylu Lisa Charmel, stačí když zadávate do vyledávače a už vám to najde obchody s lepším prádlem.

Správná podprsenka vás sice kil navíc nezbaví, ale udělá siluetu mnohem štíhlejší. 
TIP:

Hledání té správné podprsenky nemusí být nutně běh na dlouhou trať. Rozhodně doporučuji zahnat stud a zajít si do prodejny s lepším prádlem a zkoušet a zkoušet dokud nebudete spokojená. Jen co najdete tu vaši velikost, máte vystaráno na roky!
 
Tvarování  postavy 


Oblékejte se podlé své postavy, ne podle modelky z plakátu. Co vypadá dobře na ní, nemusí vypadat dobře na vás a není to jen o velikosti S vs XL, ale hlavně odlišných proporcích. 
1) Barvy – není to taková věda
Potlačit nedostatky a zvýraznit přednosti barvami jde, kdo nevěří, asi nezkusil. Nebojte se, není to taková věda. Ačkoli všichni víme že černá zeštíhluje a že proužky jen vertikálně, každý má jiný druh postavy a je třeba vědět kam zhruba patříte.
Úplně zjednodušeně:

    to velké zmenšit = tmavé barvy
    to menší zvýraznit = světlé barvy, vzory

Např. větší nohy a širší boky = tmavá barva dolů, rozhodně se vyhnout světlým kalhotám. Nosit vzory tam, kde chceme přitáhnout pozornost –  přidat vzory např. do výsřihu. Tento dokonalý příklad jsem si vzala z blogu Lostinaspotlessmind.com :

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account