Pojďme se podívat na nejčastější chyby v používání rtěnky
Nepřipravené rty 
Suché, dehydrované rty se opravdu nebudou kamarádit s jakoukoliv rtěnkou. Pokud chceme naše rty zkrášlit, měli bychom je na zkrášlovací proces nejlépe připravit a to tak, že je pořádně hydratujeme. Doporučujeme peeling pro zbavení se suchých částí rtů a potom pořádnou hydratační masku. Někdy stačí klasický balzám na rty nebo jelení lůj, ale existuje i speciální vyživovacní vazelína. Pokud takto připravíte rty před spaním, ráno se budete divit, jak jde všechno hladce. více na www.photogirl.cz
Konturovací tužka, co to je?
Úprava rty konturkou opravdu není nějaký rozmar nebo vyšší level, spíš naopak. Rychle se s ní naučíte pracovat a spíš než vám zabere čas, vám ho naopak ušetří. Vaše rty budou přesněji nalíčené a nebudete s nimi muset tolik bojovat. Navíc konturka slouží i jako dobrý podklad pro rtěnku, která pak bude déle držet.
Špatné tvarování
Jak na špatné tvarování? Používejte výše zmíněnou konturku. Při konturování je třeba vyplnit celé rty, ne jenom obrys! Může se vám totiž lehce stát, že až se rtěnka během dne vytratí, budete vypadat opravdu dosti komicky. Pokud ještě zvolíte přibližný odstín vašich rtů, můžete si rty opticky zvětšit.
Nevhodný výběr konzistence rtěnky
Nejčastější a nejpodstatnější chyba. Pokud máte spíše suché rty a i když hydratujete, jak jen můžete a stejně je máte suché, je v tom případě netaktičtější vyhnout se matným rtěnkám a zvolit spíše rtěnku hydratační s menším pigmentem. Pokud se vaše rty hydratují lépe, dopřejte si klidně matnou.
Příliš mnoho rtěnky
Taková ta klasika a asi každá jsme si tím od raného věku prošla. Přeplácané rty rtěnkou. Tady platí, že příliš mnoho matné rtěnky rovná se suché rty, popraskávaní a nepopulární “mapičky” na rtech. Příliš mnoho lesklé tekuté rtěnky se zase nepříjemně rozpíjí a roztéká mimo rty. Na vrstvě opravdu nezáleží, stačí takové množství, abyste měla rty vyplněné barvou.
 
inspirujte se na www.photogirl.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account