Myslíte že je velký rozdíl mezi oblečením 30ti leté a 50ti leté? Až na pár vyjímek bych řekla, že ne. Mezi ty vyjímky asi zařadím minisukně a minišaty,takže jsem toho z šatníku moc neodebrala  Ale protože inspirace pro ty, co s módou po padesátce tápou, je nedostatek, dala jsem dohromady pár tipů co na sebe a kde to koupit. Pohodlně se usaďte a přeji hezké čtení!

Inspirace, aneb o věku to není
O blogerkách, které inspirují svými outfity v Česku, na Slovensku i v zahraničí jsem psala v článcích:
Šik blogerky, které už oslavili 50 let  6 stylových blogerek ve věku 40+.
Je tedy jasné, že co se týče stylu, na věku až tak nezáleží:) Inspiraci tentokrát dávám na začátek článku hlavně proto, že názorná ukázka je lepší, než dalších 10 odstavců o tom, co a jak nosit.

Jak se oblékat když je vám 50 a více? Projeďte si web blogerky jménem Tania z 50isnotold:

 

 

 
 
Tania dává dohromady hezké a vkusné outfity, bez zbytečné extravagance, nebo upjatosti. Hezký příklad toho, že stačí dobře padnoucí džíny a pěkná halenka. Blog je sice v angličtině, ale stačí se inspirovat jen nafocenými outfity
Zmíněné články a blogy si doporučuji projít, včetně sociálních účtů zmíněných dam, uložit fotky/outfity které se vám líbí a použít je jako inspiraci pro další nákupy.

Pro začátek si všimněte si že:

  Většina zmíněných dam (psali jsme o dalších blogerkách), které se aktivně věnují módě, se drží velmi jednoduchých barev
  Se většinou drží šedé, odstínů hnědé, červené, zemitých tmavších barev … Tyto barvy se snadněji kombinují, budete vypadat elegantně a nadčasově. Se zásobou barevných topů to tak jednoduché nebude
  Většina zmíněných blogerek nenosí téměř žádné složité vzory nebo střihy
  Většina zmíněných blogerek  nosí splývavé oblečení zdůraznující postavu, ne žádné velké pytle
  Většina zmíněných blogerek se nesnaží schovat, ale zvýraznit (třeba hezkým šperkem, barevným cardiganem)
  Ačkoli to na fotkách výše vypadá, že co outfit to jiná kabelka, ve skutečnosti stačí jedna černá, nebo hnědá, kvalitní ve vámi preferované velikosti
  Půlka stylovosti zmíněných dam stojí na tom, že se v outfitu cítí pohodlně

V podstatě … :
Kombinace dobře padnoucích riflí a bot, v kombinaci s volnější halenkou + stylovou bundou či kabátkem, je vlastně receptem na dokonalý podzimní outfit. Bez ohledu na typ postavy.

Co tedy doplnit do šatníku?
 

Kožená bunda:
Pro mě je to prostě základní kus. Proč? Taková černá kožená bundička se dá přehodit přes cokoli – šaty, sportovní outfit … A vždy to celé dotáhne k takové správně nedbalé, mladistvé … dokonalosti:) Rozhodně se vyhněte všem sportovně vypadajícím a barevným (pokud ovšem nejdete na tůru) bundám….
Celý článek a videa ZDE

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account