Tvářenka dokáže oživit výraz a je multifunkčním základem každé kosmetické kabelky. Jak na její používání radí na blogu Míša.
Proč jahody patří jen do pusy a proč si zamilovat úžasné barvy na líčkách? Objevte genialitu tvářenek!
Znáte ty dotěrné otázky? „Dnes máš nějakou nezdravou barvu…“ „Dneska vypadáš nějak bledě, není ti něco?“  Nejčastěji se tyto dotazy objevují ve dnech, kdy o ně opravdu nestojíme. Třeba v premenstruační fázi našeho cyklu nebo po probdělé noci, kdy přemýšlíme nad tím, jak náročný úkol máme před sebou. A co teprve noc prohýřená na firemním večírku…
Jak těmto nepříjemným dotazům  předejít?
Zamilujte si tvářenku! Stačí jen najít tu pravou pro vás
Dříve si ženy chtěly ke zvýraznění barvy líček pomoci jakkoli. A protože my ženy jsme kreativní duše, najdeme si vždy i kreativní řešení. Nebylo výjimkou, že právě jahody sloužily dříve k tomu, aby se tváře žen více červenaly. Dnes už je to daleko jednodušší.
Jahody už jen do pusy!
Dnes není třeba jahody používat jakkoli jinak, než jako sladkou pochoutku nebo romantický doplněk krásného večera s partnerem. Tak jako úžasně sladké jahody si můžete zamilovat nádherné barvy tvářenek. Prostě to může být láska na první pohled.
Když chcete…
Tak jako to u jahod byla VELKÁ LÁSKA od prvního ochutnání, u tvářenek to trvalo trošku déle. Jahody nám máma jako malým holkám (ségře, mě i kamarádkám) mixovala s mlékem do malých hrníčků. Jahody byly ve velké bílé míse a bylo jich nekonečně hodně. Doteď miluji jejich vůni i barvu. Vždy, když přijde čas jahod, vzpomenu si na dětství a tu krátkou dobu v roce si moc užívám.
S tvářenkami to trvalo trochu déle. Nejdříve jsem je nepoužívala vůbec, ale před několika lety jsem jejich nesmrtelné kouzlo objevila. A dnes bez nich neumím žít! A právě růžová a jahodová jsou barvy, které mám nejraději.

A protože je právě čas jahod, je i ten správný čas začít kouzlit s tvářenkou!
Tvářenky jsou opravdu geniální věc. Pokud tedy víte, jak na ně. Mohou být velmi dobrým přítelem a váš vzhled nádherně rozzářit. Bohužel mají i odvrácenou tvář a mohou se změnit ve velkého nepřítele.
A druhá odvrácená tvář vás často odrazuje od jejich používání. A to je škoda. Na osobních schůzkách s klientkami se tématu tvářenek věnujeme poměrně často. Nejen, že hledáme vhodný odstín a zkoušíme aplikaci, ale většinou si i vysvětlujeme, proč je dobré se tvářenku naučit používat a jak z ní vytěžit maximum.
A to je tajemství, které si rozhodně nechci nechat pro sebe.
Takže dnes vám shrnu důvody, proč by tvářenka ve vaší kosmetické taštičce rozhodně neměla chybět.

  • Tvářenka je skvělým pomocníkem pro to, aby se vaše pleť nenápadně rozzářila a získala krásný zdravý nádech. Během chvilky pomůže vylepšit unavenou pleť a dodá vašemu vzhledu okamžitě šmrnc.
    Její aplikace je jednoduchá a nezabere víc jak minutu vašeho času pokud víte, jak na to správně. Jestliže dáváte přednost tuhé tvářence, výborným pomocníkem vám bude správný štětec. Pokud zvolíte krémovou variantu, vystačíte si i s prsty.
    Nejjednodušší aplikace je na jablíčka. Tam se totiž všechny přirozeně červenáme a proto nám tvářenka na těchto místech sluší všem. Samozřejmě pro ideální aplikaci je dobré vědět, jaký tvar obličeje máte a na kterých místech vašeho obličeje bude tvářenka skvělým pomocníkem právě vám. Cílem je váš vzhled nenápadně rozzářit a nepůsobit dojmem cirkusového klauna nebo Marfušky z velmi známe pohádky.
    Tvářenka je multifunkční záležitost. Můžete ji použít v rychlosti i místo stínů, v krémové formě ji klidně aplikujte i na rty. Rychle, jednoduše a efektně. Fantazii se meze nekladou.
  • Nebojte se výběru odstínu. Nejjednodušší trik jak vybrat tvářenku právě pro vás – lehce se štípněte do tváře v momentě, kdy máte odlíčenou pleť. Barva po štípnutí je ta, která je nejpřirozenější vaší pleti. Můžete vybírat z nejrůznějších odstínů i textur. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost.

Méně znamená více.
Pamatujte ale na jedno ze 13 nestárnoucích pravidel ženské krásy. Méně znamená více. A to platí i v tomto případě. Raději nanášejte tvářenku opakovaně v jemných vrstvách, než napoprvé udělat na tvářích velké růžové nebo načervenalé fleky.
Ale i kdyby se vám fleky povedly, žádnou paniku! Stačí vzít ubrousek a jemně přebytečnou tvářenku odstranit.
A poslední rada na závěr?
Nebojte se a zkoušejte! Žádný učený z nebe nespadl a i přirozené líčení je jen o poznání sebe sama, svého obličeje, nalezení vlastního stylu a o praxi. Najděte sama, v čem se budete cítit nejlépe.
Hlavně ať jste to vy a užíváte si líčení a péči o sebe s radostí!
Míša
 
www.michalamerinska.cz
www.makeupforyou.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account