111

Krásný páteční večer všem příznivcům inspirace.
Je tu listopad a já přicházím s “něčím do mlýna” *heart*
 

1. Inspirace:

Rok 2019 se nám definitivně blíží k závěru a proto ještě pár rad, tipů, návodů, vychytávek, námětů = zkrátka všeho, co potěší naše smysly a mohou tím i zlepšit každičký náš den.
 
A/ Dekorace pro sportovní nadšence:
Pokud jste vášnivý sportovec a chcete si vyzdobit své obydlí, ať už na chatě či doma:
Golfista, hokejista, florbalista = má mnoho holí, kterými již třeba není možné hrát, ale NEchce je vyhazovat, neboť k nim má citovou vazbu. Může je tzv. recyklovat jinak 🙂 Mohou z nich být konzole, tyče, držadla na různé závěsy, záclony nebo okrasné podpěry polic…atd. Ozdoby, jež budou praktické.
Tenista = rakety mohou sloužit jako držadla, pomyslná stínidla pro pnoucí se květiny v zahradách, na terasách, balkónech nebo coby rámečky na obrázkové vzpomínky, místo výpletů, ale dovedu si je představit i s pevným výpletem, coby poličku k posteli či gauči nebo k lavičce u tenisového kurtu.
Fot/ basket/ volej-balista = poškozené míče, mohou posloužit místo obalu na květiny ala květináč do zahradních záhonů.
Míčky na ping pong, golf, squash, tenis, floorbal, baseball = mohou být ne jen tradiční ochranou slupkou, jak tomu např. bývávalo na “koulích” (zakončení tažného zařízení) u automobilů v 80. letech. Ale nyní mohou sloužit i jako otevíradla či ozdoby dveří, vrátek, zásuvek, popřípadě i pro psy/ kočky ala drbadla, dále i jako zarážky proti odření či tlumič hluku od bouchnutí dveřmi nebo jakoby obal na ostré hrany.
Fantasie je bez hranic 🙂
B/ Potřeby k jinému využití, než ke kterému jsou určeny:
Sprchový gel, šampón = k praní, vytírání, provonění.
Oblečení, které již není funkční, ale má obrázek, který chcete zachovat = trička, svetry, mikiny, tílka – z toho mohou být pěkné obaly na polštářky alias povlaky. Prachové pytlíky na cokoli, od bot po kabelky. I tašky na nákupy, což určitě ale není pro Vás novinkou, že 🙂
Kalhoty, šaty, košile = rozstřihnout a sešít mnoho kusů k sobě, může sloužit jako závěsy, záclony, přehozy na “schovky” pro věci, které NEchceme ukazovat, ale chybí nám na ně skříně a potřebujeme je srovnat do polic (např. i z tenisových raket 🙂 ) a uschovat, ale tradiční záclonoviny a závěsy nám přijdou nudné 🙂
Starý šicí stroj = poslouží spodek, bez horní desky, dáte na něj jinou desku a máte super stůl. Třeba jako pracovní, odkládací, květinový, ale hlavně může být PSACÍ u kterého děti budou dělat rády úkoly. Proč? Protože si budou moci odložit nožky na spodní pohyblivý rám a houpat se :). Uvidíte, že to bude bavit i Vás dospělé a nožky se při pohybu příjemně prokrví.
Jar či mýdlo = je skvělý pomocník pro lepší usazení hmoždinky (lehce pomazat mýdlem či namočit do jaru) a zandat jí do vyvrtané dírky, bude lépe držet.
C/ Zbytky:
Z tuby (od pasty, krému, lepidla či čehokoli potřebného) již není možné nic vymačkat? Stačí vzít odolné nůžky a rozstřihnout, vydlabat. Je tam toho ještě mnoho. Šetříme a poté to můžeme i lépe, ekonomičtěji třídit 🙂
Došly jste dámy na konec rtěnky, ale uvnitř tuby jí je ještě dosti? A pánové již nejde točit s lojem na rty dál, ale víte, že nádobka stále obsahuje Váš oblíbený produkt? = Řešení:
Pro dámy: použijete již vypotřebovaný lesk, který má štěteček sloužící jako nanášedlo, kterým si budete bez zabarvení/ ušpinění prstů potírat rtěnkou svá ústa. (Sice budete mít s sebou místo jedné tuby dvě, ale stále budete šetřit a zůstane Vám vaše oblíbená barva). Chybí Vám váš odstín, ale máte mnoho těchto zbytkových rtěnek? Přesuňte zbytky do hezkého obalu od krému a smíchejte je, můžete tak mít svůj vysněnou barvu a není nutnost kupovat dalších xy kusů.
Pro pány: zainvestujete do štětečku na rty a nebo vydolujete nehtem a následně zbytek mastnoty z nehtu otřete do hřbetu ruky a druhým hřbetem rozmažete, ať máte vláčné a mladistvěji vypadající ručky. Pokud máte oděrky, rozmažete kolem nehtových lůžek.

2. Recept s přidanou hodnotou i pro hezčí tělo:

Asi mnoho z Vás, kteří mají rádi těstoviny, znáte Cannelloni, které jsou plněné ricottou a špenátem. Ale co když zrovna NEmáme chuť na tento klasický recept a nebo Vám dané suroviny chybí? To přece není znamení, že se o ně ochudíte. Připravte a naplňte je dle svých chutí a udělejte si je na zcela jiný způsob. Stále to budou Cannelloni, jen plněné tím, co “dům dal”. A šikovná hospodyňka nebo vášnivý kuchař amatér si vždy poradí, není-liž pravda? 🙂
Příprava: vezměte si zapékací misku, do které se pokusíte vyskládat co nejvíce kusů “trubek” (Cannelloni). (Ať víte, kolik jich budete plnit). Vyndáte je a misku si vymažete tukem. (Někteří mají stříkadla, i já patřím mezi ně, ale vždy záleží, jaký tuk chci použít, střídám to dle chuti a potřeb. Oleje mohou být stříkací, ale sádlo je třeba stále ještě mazat nebo rozehřát a vylít 🙂 )
Do vedlejší nádoby si smíchám požadovanou náplň (můj tip je níže), vezmu do ruky trubku a jedním otvorem opřu o hranu nádobky s náplní, z druhé strany plním, ať se to drží uvnitř. Poté kladu do zapékací misky. Zbytkem náplně přeliji Cannelloni a dám do trouby zapéct. Záleží na druhu trouby, já mám plynovou a dávám na 15 – 18 min., někdy nechám po vypnutí dojít. Záleží na Vámi zvolené náplni.
Připravila jsem rovnou dvoje, s různým “vnitřkem”:
Náplň 1: smíchala jsem plechovku černých fazolí s plechovkou ančoviček v oleji.
Náplň 2:  do “trubek” jsem dala nakládané mini kukuřičky a naplnila plechovkou rajčat smíchané s chilli pastou. Před politím zbytkem, jsem ještě posypala sýrem.
 
Pří přípravě jakéhokoli pokrmu se snažím vždy myslet pozitovně. (To je to, co tomu dává přidanou hodnotu.) Vaše NÁLADA totiž ovlivňuje CHUŤ pokrmu!!!
A pozor, je to i důvod, proč někteří senzitivní jedinci a mnoho dětí, mají problém NĚCO pozřít. (I když to za jiných okolností mají rádi.) Také se může stát, že když to již snědí, často během pár hodin “vyvrhnou”. Tělo je totiž velice chytré a ví, že má polykat a uchovávat jen vhodné, nikoli “blivajs“.

Když Vám to NEpůjde, tak alespoň zkuste NEUTRÁLNÍ myšlení.
A pokud ani to ne, tak zaměstnejte svou mysl u míchání a plnění hezkou vzpomínkou.
Můžete i činností přínosnou pro Vaše tělo: Představujte si, že jste ještě krásnější a smysl(up)nější, než se cítíte. Zahrajte si hru sami se sebou a vizualizujte si svůj vysněný ideál. Uvidíte, že daný pokrm každý strávník více ocení a i díky představám můžete lépe vypadat. A to už za to stojí, co myslíte? 🙂
Hlavně takto připravený pokrm tělo povzbudí. 
Mám s tím obří osobní zkušenost, vážení, proto předávám.
 
 
No a ještě jedno zamyšlení, se kterým i já sama ČASTO BOJUJI aneb ne vždy jsem dokonalá aneb výjimkou =

3. Psaný projev papír vs. počítač + úvaha:

Pokud píšeme rukou na papír, je to SKORO vždy bez chyb, ale hlavně bez překlepů. Ovšem na počítací jich “namrskáme” hned několik. Poté, co si to čteme stále dokola. (Já někdy i třikrát), vždy něco odhalíme a opravíme. (Chytré telefony mají ještě tu zvláštní “funkci k NEzaplacení”, že nám to po opravení znovu přeopraví do tvaru, který se nám hodí pramálo.
Již není doba, v které si píšeme dopisy. SKORO vše jde přes počítače, tedy přesvícené obrazovky. A někteří “dříve narození” si možná ještě pamatují, jak nám rodiče říkali, že ven na slunce NEsmíme bez tmavých brýlí a mžourání večer do lampičky  – místo čtení – není moc přínosné.
Kde jsme v evolučním vývoji “UDĚLALI CHYBU” :)?
Kdo mohl tušit, že jedinou naší nejčastější prací a i oddechem + zábavou bude koukat do přesvícených mini obrazovek, kde píšeme a čteme, závoreň. 
(Vzpomínám si na dětskou touhu mít hodinky s vodotryskem. Ale můžu je mít s mobilem 🙂 Ty však NAŠTĚSTÍ jsou mimo mou touhu.)
Podívejme se na to ze širší perspektivy:
Slavné osobnosti jsou našimi vzory. Následujeme je (často i dost slepě) v mnohém. Pokud píší s překlepy, zaujmeme postoj, že když to dělá “BŮH”, můžeme přirozeně i my. A tady nám začíná pohádka o: slepičce a kohoutkovi a nebo pro milovníky country píseň o: Lojze a Líze s vědrem, pro milovníky zahraničních pohádek: Ne-koneční příběh.
Co s tím?
Zkusíme se alespoň OBČAS pozastavit a ze zrychleného tempa slevit, ať si jdeme lepším příkladem?
(Škoda, že ještě neprošel můj návrh u “computerových vynálezců”, ať píšeme na světle zelené pozadí, tmavě zelenou barvou pro STOP zhoršování zraku + ideálně růžovým písmem, ať jsme k sobě zároveň i ohleduplnější. No, přestávám snít a jdu opět bdít. (I když přesně takto vznikají velké věci. Skrze sny a jejich dělením se s ostatními.)
Pokusím se všechny mně VIDITELNÉ překlepy opravit. Vás poprosím a schválně, kdo bude té lásky a dobroty, najde kuráž a upozorní mě na PŘEHLÉDNUTÉ, ať mohu “chybu” napravit a tím se poučit ne jen já, ale i okolí? (Možná tam i schválně něco nechám 🙂 )
A co to takto praktikovat ve všem? Zdá se Vám to složité? Mně ne. Co udělám, to ukazuji a mohu být napodobena a tím přeci inspirativní a díky tomu i následování hodna. Tak to cítím.
Ale už není čas, je třeba to rychle vydat, tak já se s Vámi pomalu loučím v tomto měsíci a Vám, kteří dnes slaví narozeniny (jako např. má úžasná sestřenice Kateřina M., rozená Vorlová), popřípadě jmeniny – přeji vše nejlepší. Vám ostatním prima večer.
PS: Přihodťe i nějaké veřejné komentáře na mé psaní, i když těch soukromých chodí mraky a já za ně tímto děkuji 🙂
Na další počteníčko si počkáte do 15. 12. 2019, 20:00.
Do té doby se s Vámi všemi loučím, Vaše WV/ Wanda Vorlová

 
PS: Víte, že se mnou vyšel v březnu článek? 
A víte, že pro Vás píši dva druhy blogu? :)

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account