98

V rámci projektu Upvest se poskytují i tzv. seniorní úvěry.
 
Seniorní, jak název napovídá, jsou prvními pro uspokojení. Mají tedy výsadní postavení. Typicky mají záruku, a to ve formě nemovitosti či např. pozemku. Pro investora jsou tedy méně rizikové. V případě krachu či ztráty společnosti mohou zhojit své ztráty částečně či v plné výši právě ze záruky.
 
S tímto je spojená i nižší výnosnost ve srovnání s mezaninovými úvěry.
 
Je to stejná logika jako hypotéka vs spotřebytelský úvěr. Banka je ochotná půjčit za nižší úrok u hypoték, protože jezde zástava nemovitostí, kterou v případě nesplácení mohou zabavit a následně prodat. Lze tedy částečně či plně zhojit nesplacený úvěr. Naopak u spotřebních úvěrů není žádné zajištění, tudíž např. při ztrátě práce banka musí vymáhat částku na dlužníkovy a proces získávání je delší a nemusí přinést žádné výsledky.
 
Znovu je však třeba uvést, že i v rámci seniorního úvěru můžeme přijít o většinu investice. Ne vždy se nemovitost v nařízené akci prodá či se může prodat za ohodně nižší částku, než je odhad ceny nemovitosti. Je zde tedy třeba zvážit výnosnost vs riziko a vlastní investiční cíle a možnosti.
 
 
V rámci odkazu vlevo je kod pro získání 500 Kč k 1. investici provedené na Upvestu..
Upvest [online]. Praha: upvest [cit. 2020-05-26]. Dostupné z: https://www.upvest.cz/

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account