96

I nemocniční kaplani jsou lidi. I nemocniční kaplani potřebují dovolenou. A pro mě nastává čas dovolené právě v těchto dnech. A letos budu mít nejzvláštnějšího spolucestujícího ze všech, se kterými jsem kdy někam jela. Pojedu s Šimonem, tamagoči, který žije v mé ledničce – s kváskem. Od chvíle, kdy se mezi mými přáteli rozkřiklo, že peču chleba, chtějí, abych se s nimi občas podělila.
Takže když jsem se teď ptala kamarádky, ke které se na dovolenou chystám, co jí mám přivézt z velkoměsta na konec světa (do Osoblažska), tak řekla, že chleba a ať přivezu i kvásek, že budeme péct.
Takže mě čeká cesta daleká s chlebem a cesta dobrodružná s kváskem – v tomto teplém počasí ho budu muset přesvědčit, že nechce kynout a navštívit ostatní věci, které s ním budou v kufru, ale že chce zůstat způsobně ve skleničce. Pečení chleba je prostě mánie, které když podlehnete, tak vás provází stále – ve dnech horkých, kdy peče jen blázen, i ve dnech volna, kdy by se člověk mohl jen tak povalovat u vody.
Po víkendu galejí (trhání rybízu, pečení a zavařování) jdu tedy zadělat těsto na chleba a pak vám dám vědět, jestli jsem Šimona přemluvila a jestli tu dalekou cestu zvládnul bez úhony. Odpočinku zdar!
Markéta

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account