Letošní podzim by měl být slunečný a vcelku teplý a já už pomalu přemýšlím, jaké barvy letos zvolím při podzimním dekorování svého domova:-). Hitem letošního podzimu bude barva červená. Máte-li raději chladnější odstíny můžete zvolit třeba karmínovou červeň, teplejšího dojmu docílíte použitím hřejivějších odstínů, jako je mandarínově červená.    
K této barvě budou skvěle ladit odstíny hnědé, ale i přírodní barvy jako je např. mandlová. Nic nezkazíte ani jemnou pudrovou barvou, odstíny béžové nebo pastelově růžové.   
Holdujete-li na podzim extravagantnějším odstínům, můžete do palety podzimních barev přidat také fialovou barvu. Ta je často spojována s královskou hodností, vznešeností, luxusem, mocí a ambicemi. Má mnoho různých odstínů od světlé modrofialové nebo světlé červenofialové, šeříkové, levandulové, švestkové, ostružinové a ametystové. K podzimu se ale hodí zejména Burgundská fialováPurpurová fialková nebo Červenofialová.    
A jaké dekorace zvolit k vytvoření hřejivé, útulné atmosféry?
Rozhodně neuděláte chybu, vytáhnete-li ze skříně lucerny a svícny z přírodních materiálů, pořídíte si vonné svíčky nebo vonnou lampu a vybavíte se vonnými vosky. Na pohovku můžete nastlat dekorativní polštářky a nebojte se ani podlahových sedáků.

Do předsíně, ložnice i obýváku pořiďte stylové koše z mořské trávy, ratanu nebo vodního hyacintu. Skvěle se hodí na přezůvky, deky a polštáře, časopisy nebo jako dekorativní obal pro vaše pokojovky.

Na stůl prostřete prostírání z rákosu, dřevěné mlýnky na sůl a pepř, džbán a sklenky s přírodním úpletem a přidejte vonnou svíčku či ošatku jablek. Máte-li krb, položte před něj nádherný ratanový koš Arurog, naskládejte do něj dřevo a vedle postavte lucernu se svícemi.
Zvolíte-li doplňky a dekorace z přírodních materiálů, vykouzlíte si pohodovou a krásnou atmosféru a začnete se na období podzimu těšit stejně jako já :-).
 
 

1 Komentář
  1. Lucka Lucka 3 měsíce ago

    Baví mě kombinovat barvy 🙂

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account