65

Tuto karetní hru jsem vyhrála zhruba před rokem v internetové soutěži a tak nějak ležela doma v zapomnění. Přiznám se, že já obecně na hry moc nejsem. Ještě tak Člověče nezlob se, Pexeso či Prší, si tu a tam s vnučkou zahraji.

Leč, jak jsme tu měli ty „omezené možnosti“ a byli nuceni trávit více času doma, došlo i na Pevnost J.

A já si tuto hru kupodivu oblíbila. Je jednoduchá, což je v mém případě základ, nebaví mne dlouhé studování pravidel. Děti se v ní nenásilnou formou musí zdokonalovat v základních počtech, tříbí si paměť, musí si zvolit tu správnou taktiku…Navíc jedna hra nám většinou vyšla do 15-20 minut.

Jednoduchá a zábavná karetní hra, která nabízí dvě herní varianty.

Každý hráč musí opevnit svůj hrad. 45 očíslovaných karet leží lícem dolů. Jeden po druhém hráči otáčejí karty a budují zeď. Někomu se karta nehodí, někdo jiný na ni už třeba čeká. Vítězí ten, kdo má jako první zeď z 10 karet. Některé karty (kanón, královna, princezny a další) mají zvláštní schopnosti, nebo přináší majiteli bonusové body.

Hru mohu jen doporučit, navíc se mi velmi líbí plechová krabička na uložení karet, které jsou navíc vyrobeny z voděodolného plastu a tudíž se jen tak nezohýbají a dají se vzít třeba i v létě na deku k vodě.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account