185

Jsem velice ráda, že jsem dostala příležitost otestovat Steam mop XXL Power lines od Viledy, protože já bych si pravděpodobně takovýto mop sama nikdy nepořídila. Vždycky se mi to zdálo jako zbytečnost, takže jsem si doposud vystačila s obyčejným mopem.
Po vyzkoušení jsem ale nadmíru spokojená. Jako první mě překvapila jeho hmotnost. Už při převzetí zásilky od kurýra jsem pojala podezření, že v krabici žádný mop není 🙂 Je lehký a má elegantní design. Balení obsahuje mop, tři mycí návleky, nástavec na koberce, odměrku na vodu a vícejazyčný návod.
Mop je velice jednoduchý na ovládání a dobře se s ním pracuje. Stačí nalít vodu do nádržky, zapnout do zásuvky a nastavit množství páry. Mop musí být po celou dobu v zásuvce a trochu jsem se bála, že mě nebude bavit za sebou tahat kabel, a že bude zavazet, ale opak je pravdou, nic mi nezavazí. Nepoužívají se žádné čistící prostředky, ale horká pára podlahu dokonale vyčistí. Líbí se mi nasazování mycího návleku. Funguje na principu suchého zipu, takže stačí položit na zem, mop se na něj akorát „přiťápne“ a návlek hezky drží a nepadá. Nikde se nic nemusí složitě nasazovat nebo připínat. Navíc odpadá tahání kýble s vodou, protože návlek se nemusí namáčet a ždímat. Další vychytávka, kterou oceňuji je ta, že mop nemusím nikde opírat, nebo pokládat, hezky stojí sám. Vzadu na rukojeti jsou dva zobáčky, na které se po použití navine kabel, takže nikde nic neplandá.
Mop jsem vyzkoušela na vinylové podlaze, na dlažbě a na kachličkách. Zvlášť mě potěšil výsledek na vinylové podlaze, protože obyčejný mop mi po vytření nechával šmouhy. U parního mopu toto není, podlaha je pěkně čistá a lesklá. Vyzkoušela jsem i nástavec na koberec, ale u toho jsem nezaznamenala žádný výsledek. Věřím ale, že se párou koberec vydezinfikuje, což jistě ocení majitelé domácích mazlíčků.
Jediná nevýhoda je, že parní mop nemůžu používat na schodech. Máme v domě velké schodiště, na kterém není žádná zásuvka, takže tam je použití nemožné, což je škoda. Tam si budu muset vystačit s klasickým mopem. Jinak jsem žádnou negativní vlastnost nenašla.
Teď už radši sáhnu po parním mopu, protože je s ním úklid daleko jednodušší a rychlejší. Já za sebe mohu jenom doporučit!!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account