Hlavní Ingredience:

  2 hrníčky jedlé sody
  1 hrníček práškové kyseliny citronové
  1 hrníček koupelové soli
  cca 3 lžíce libovolného lehkého rostlinného oleje – olivový olej, řepkový olej

Volitelné inkredience:

  Potravinářské barvivo (podle toho jestli chcete, aby měla bomba barvu a jakou )
  Esenciální oleje – podle toho jakou máte rádi vůni např. levandule, vanilka, růže …      ( hlavně si zjistěte, zda může být olej použit do kosmetiky, některé esenciální olejíčky mají i označení zda jsou vhodné na pleť a do kosmetiky)
  Sušené bylinky,sušené květy, sušené lístky růže, třpytky, a jiné ozdůbky
  Vitamín E ( nemusí být, ale pro plet je velmi prospěšný- seženete ho v každé lékárně)

Ostatní  pomůcky:

  dvě malé Mísy (nejlépe skleněné)
  velkou mísu (také nejlépe skleněnou)
  hrníček
  formy na bomby (košíčky na muffiny, různé formy na muffiny, silikonové formičky na led, formičky na cukroví)
  metla

Postup
Krok 1 Nejprve smíchejte všechny suché přísady (vždy podle tohoto poměru: dva díly jedlé sody a jeden díl kyseliny citronové – např. dva hrníčky jedlé sody a jeden hrníček kyseliny citronové). Můžete přimíchat sušenou levanduli, nebo jiné bylinky
Krok 2 V samostatné misce smíchejte všechny mokré přísady – 2- 3 lžičky éterických olejů, cca 3 polévkové lžíce olivového olej a asi 1 lžíce vody (s vodou opatrně aby vám směs po zamíchání do suché směsi nezačala pěnit!)
Krok 3 Pomocí metličky pomalinku zamíchejte mokré přísady do suché směsi. Je důležité aby jste to do sebe zamíchali opravdu pomaloučku, aby nenastala reakce a směs vám nezačala šumět. A teď pokud chcete, aby bomby měli barvu přidejte potravinářské barvivo, myslím si, že nejlepší bude tekuté a nepřehánějte to, když tak přidávejte opravdu po kapičkách. A opět promíchejte – teď už důkladně.
Krok 4 Hotová směs by měla mít konzistenci vlhkého písku a když ji zmáčknete v ruce tak by se neměla drolit a rozpadat. Pokud se vám rozpadá, tak přidejte trochu oleje nebo rozprašovačem malinko navlhčete, ale zase opatrně (nebo naopak budete muset použít trochu sody). Prostě budete muset míchat tak dlouho, dokud to nebude mít správnou konzistenci.
Krok 5 No a konečně jsem u plnění do forem. Dají se použít různé silikonové formičky na led nebo na čokoládové pralinky. Podle mě silikonové formy budou nejlepší, protože z nich potom bomby půjdou nejlépe vyndat. Nebo například silikonové formičky na muffinky. Jednoduše to, co uznáte za vhodné a najdete doma a také podle toho jak chcete mít bomby velké. Nejprve formičky malinko vymažte rostlinným olejem a poté pokud chcete do formiček nasypejte malinko sušených bylinek, třpytek nebo sušených květů (opět to nechám na vaší fantazii) a nakonec do forem namačkejte připravenou směs.
Krok 6 Počkejte 10minut a jednoduše vyklopte z formy. Nechte až 2 dny vyschnout a odpočnout. Poté bomby uchovávejte v zavírací sklenici, na suchém místě
A to je konec bomby můžete použít jako dárek nebo si to můžete vyrobit pro sebe.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account