Ať už jde o hlavni město nebo o malé město, tak zde nalezneme veřejnou Wi-Fi síť, ale k čemu to je,že podnikatele a obchodní řetězci nabízí “free Wi-Fi ” ? Jde o marketingový tah kdy se obchodník / firma snaží Nalákat Kupující do obchodu . Samozřejmě v některých místech jako je fastfood nebo kavárna se to hodí. I já se chodila učit do Starbuksu kde se prostě internetové připojeni hodí ale opravdu nechápu proč takový albert nebo tesco nabízí ve svých pobočkách. Free Wi-Fi ? Zřejmě asi proto aby si zena mohla najít recept nebo já opravdu nevím . Přijde mi to občas jako nesmysl . Neříkám ze se nehodí mít na každém kroku data zdarma ( i mě data kolikrát došli a free Wi-Fi se proste hodí ) ale občas je to marketingový nesmysl.
Co je zadarmo, se musí vyplatit. Nebo snad ne? Může být chráněná heslem nebo přístupná všem. Moc velký rozdíl v tom ale není, pokud je heslo napsané v kavárně na zdi. Znamená to, že hacker se může připojit do stejné sítě s vámi.
Možná si matně vybavujete, že se vás Windows po prvním připojení k wifi síti ptá, zda této síti věříte nebo ne. To je jeden z bezpečnostních mechanismů, když síti věříte, tak bude počítač méně chráněný. S běžnou konfigurací umožňuje sdílení souborů, vzdálená připojení a další služby tak často zneužívané hackery.

Cena, kterou zaplatíte za wifi zdarma, může být velmi vysoká. Ti, co síť odposlouchávají, si mohou přečíst například vaše nešifrované emaily. Uvidí, na jaké weby chodíte, nebo co vyhledáváte na internetu. Existují také „fake“ hotspoty, které nalákají uživatele pod vidinou internetu zdarma bez hesla. Takové hotspoty jsou přímo zřízené hackery a slouží primárně ke sběru informací, zejména přístupových údajů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account