Nový pořad České televize s názvem Akce: Rekonstrukce! odstartoval 4. dubna 2023. Ve 12 dílech zavede diváky do tuctu různých rodin a domácností, kde se stanou svědky rekonstrukcí domů i bytů. Nepůjde však pouze o stavební úpravy jako takové a o proměny domovů. Cílem pořadu je hlavně ukázat, jak lze na rekonstrukcích ušetřit a ochránit tak rodinný rozpočet. Spoustu věcí totiž můžeme udělat a zařídit sami. Pořadem provází profesionální řemeslník Václav Adamec.

Václav Adamec je bývalý hokejista, dnes už téměř 20 let řemeslník z povolání, a nyní se dokonce na několik týdnů stane „mistrem odborného výcviku”. Bude učit nejen hlavní aktéry pořadu Akce: Rekonstrukce!, ale i nás, diváky. Přesvědčí nás, že každý můžeme zvládnout základní stavební práce. Seznámí nás krok za krokem s mnoha důležitými dovednostmi a dodá nám odvahu pustit se do věcí, o kterých bychom si ani nepomysleli, že bychom je dokázali. Ukáže nám, co lze při rekonstrukci udělat svépomocí, s rodinou nebo kamarády. A tím ušetřit nemalé peníze.

Pokud se chystáte rekonstruovat svůj současný domov nebo si s touto myšlenkou zatím jen pohráváte, dívejte se na ČT1 každé úterý od 4. dubna v 16:45 a v repríze pak každý čtvrtek v 10:00. Všechny díly budou také postupně ukládány na iVysilani České televize.

Sponzorem pořadu je Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). „Jako rekonstrukční banka fandíme všem, kteří se rozhodli pustit se do zvelebení svých domovů, a k tomu dokonce přiložit ruce k dílu. A abychom nezůstali jen u slov, ale naši podporu přenesli také do reality, vytvořili jsme webového průvodce rekonstrukcí Domov pro budoucnost. Ten obsahuje veškeré praktické rady a návody, jak postupovat, když se chystáte na rekonstrukci. Průvodce je součástí našich stránek www.burinka.cz,“ vysvětluje Ondřej Zahořík ze Stavební spořitelny České spořitelny.

Jednotlivé díly naleznete ZDE.

Foto: se souhlasem České televize a Václava Adamce

Tagy:
5 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Mám ráda tyhle podobné pořady o bydlení, protože to je plné inspirace. Většinou teda nekoukám hned v televizi, ale dívám se z archivu nebo třeba na Netflixu. Teď jsme hledali s manželem dřevěné ploty, tak jsme samozřejmě taky dívali na to, jak se dá zahrada udělat tak, aby to bylo praktické a zároveň pěkné. Což je pro nás základ. 🙂

 2. Rekonštrukcia to nie je nič pre mňa. Absolvovala som a je to náročné

 3. Šikovný pán a jistě užitečný TV pořad pro všechny kutily.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Prima, ať vám to jde od rukou 🙂

 5. NelaVávrová 1 rokem ago

  Parádní příběh, držte se.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account