Koupelna je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve vašem domě či bytě a představuje místo nejen pro očistu těla, ale i ducha. Současným trendem jsou větší koupelny s částečně stavebně oddělenou toaletou. Větší prostor znamená více prostoru pro kreativitu. Díky vhodně zvolenému nábytku, koupelnovým žebříkům a dalším doplňkům si můžete zařídit moderní koupelnu ještě toto léto přesně podle svých představ.
Snažte se o minimalismus
V koupelně by měl být dostatek prostoru pro očistu a tolik potřebný relax. Koš s prádlem, čistící prostředky a hadříky a další drobnůstky se proto snažte držet v pořádku. Koš na prádlo by měl být s víkem a předměty sdružujte do různých organizérů či je uklízejte do koupelnových skříněk. Podle feng-šuej by na očích neměly být například ani léky, ty umístěte do k tomu určené lékárničky a vyjímejte je jen v případě potřeby.
Čistota půl zdraví
Pro dobrou pohodu v koupelně je klíčové udržovat čistotu a dbát na perfektní stav kohoutků i baterií, aby nekapaly a aby se na nich netvořil vodní kámen. Pokud na vás působí vana či sprchový kout opotřebenějším dojmem, zkuste ještě před investicí do jejich výměny sladit design jak sprchové hlavice, tak i ostatních baterií. Celkovému vzhledu koupelny to výrazně prospěje.
Zachumlejte se do vyhřátého ručníku i v létě
Není nic příjemnějšího než se hned po horké koupeli či sprše zabalit do vyhřátého froté ručníku. Nejen na dosušování ručníků, ale i jako zdroj tepla v koupelně jsou skvělé koupelnové žebříky. Díky čistě elektrickým koupelnovým radiátorům můžete mít v koupelně teplo nezávisle na hlavním zdroji vytápění. Jejich další výhodou jsou i jeho minimální rozměry, vejdou se do každé koupelny a jejich instalace není náročná. Díky praktickému a zároveň krásnému designu žebříku snadno dosušíte ručníky či drobné prádlo, a to díky sadě věšáků a háčků, které využijete například i na odkládání županů či dětských pyžamek.
 
 Novým designovým kouskem, který rozzáří a vyhřeje vaši koupelnu, může být i otopný žebřík KORALUX NEO se spojnicí pouze po jedné straně. Volit můžete z 19 základních barevných odstínů nebo z dalších 200 barevných provedení RAL. Neotřelým a luxusním dojmem působí například zpracování v matné černé, která je zároveň nízko údržbovou variantou, jelikož na ní nezůstávají otisky prstů. K dostání je včetně originálního příslušenství ve formě sušáků a věšáků. Koupelnový žebřík KORALUX NEO je nyní k dostání v provedení pro teplovodní a elektrické vytápění. KORALUX NEO – E (elektrické přímotopné těleso bez integrovaného regulátoru teploty)a KORALUX NEO – ER (s integrovaným regulátorem teploty).V prodeji od 6657 Kč bez DPH. Více na www.korado.cz.  
Vpusťe dovnitř světlo i zeleň
 V koupelně je dobré mít dostatek světla. Pokud zde ze stavebních důvodů není okno jako zdroj přirozeného světla, vsaďte na kvalitní svítidla. Díky nim bude očista příjemnější a oceníte je i v případě, že se v koupelně líčíte. Naopak tlumenější, červené světlo doporučují odborníci v případě, že chcete při nočních cestách na toaletu zůstávat v polospánku a chránit tak spánkový cyklus, který v noci bílé světlo rozhodí. Zrcadlo by mělo být v příjemné výšce a v dostatečné vzdálenosti od umyvadla, pomyslného centra koupelny. K  umyvadlu by měl být dle feng-šuej snadný přístup, jelikož jde o nejfrekventovanější místo koupelny. Pokud máte možnost, sdílejte koupelnu s živou rostlinou, dobře se bude dařit zajímavému bambusu či řasokouli.
Vyhrajte si s barvami
Klasickými koupelnovými barvami v tlumených pastelových barvách vytvoříte příjemné prostředí, stejně tak, jako když vsadíte na barvy v elementu vody či harmonizující zelenou. Pokud vás lákají výraznější barvy, odborníci je doporučují aplikovat spíše než na větší plochy na zajímavé designové prvky, kterými mohou být i vaše otopná tělesa. Ty se harmonicky doplní s většími plochami s bílou, krémovou či světlým dřevem.
Vyváženou kombinaci funkce a designu nabízí trubková tělesa KORALUX LINEAR CLASSIC, která se postarají o teplotní komfort ve vaší koupelně. Na příklad v úpravě tyrkysové Water Blue bude tento otopný prvek potěchou pro oči a vytvoří z vaší koupelny oázu klidu a harmonie.  KORALUX LINEAR CLASSIC je k dostání ve verzi pro teplovodní, kombinované i elektrické vytápění. Barvu dle vlastních preferencí můžetevolit z 19 základních barevných odstínů nebo z dalších 200 barevných provedení RAL. V prodeji od 1618 Kč bez DPH. Více na www.korado.cz.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account