68

Většina z nás nejspíš zažila situaci, kdy zoufale potřebovala práci na doma. Ať již kvůli dlouhodobé nemoci nebo kvůli dětem. A těch podvodníků na internetu, co slibují zázračné zisky, jakmile uhradíte registrační či administrativní poplatek. Mám pro vás několik vyzkoušených typů, jak nenaletět podvodníkům a přesto si najít práci na doma podle svých představ. Někdy však trvá než někdo odpoví: „Ano, máme“. Také jsem hledala, protože s dcerkou potřebuji doma zůstat ještě 1,5 roku a splácíme hromadu půjček, nájem atd. Hledala jsem a našla jsem si hned dvě domácí práce, které mne baví a finančně mi alespoň trochu uleví. Jak tedy na to?
V prvé řadě, rozpoznejte bezpečně podvodnou nabídku
Je to naprosto jednoduché. Pokud vám někdo nabízí solidní možnost přívýdělku pomocí domácí práce, nikdy za to nemůže požadovat peníze. Je logické, že nebudu platit za to, abych si mohla vydělat. Výjimku tvoří MLM (Multi Level Marketing), kde si při registraci kupujete vzorky, které předvádíte zákazníkům.
Pozor! Skládání letáků a kompletace obálek je podvod téměř vždy. Na internetu jsem často, hledala jsem několik let, ale solidní nabídku jsem nenalezla.
Administrativní domácí práce
Překladatelská činnost
Pokud umíte nějaký světový jazyk na pokročilé úrovni psaným slovem, můžete pracovat jako externí překladatelka textů, smluv, dokumentací atd. V poslední době hodně firem shání překladatele a celkem slušně zaplatí. V kurzu je polština, ruština, bulharština apod. Zejména tedy slovanské a balkánské jazyky.
Žurnalista, přispěvatel
Psát můžete články pro web i tištěná média. Obojí lze vykonávat jako externí úvazek.
Poradce
Poradenství lze také z velké části vykonávat doma (telefon, e-mail, Skype atd.). Občas však musíte i vy za klientem a musíte se mu časově přizpůsobit. V současné době je klienty nejvyhledávanější finanční a výživový poradce.
Bloger
Stačí založit blog na nějaké zajímavé téma, aby byl co možná nejnavštěvovanější. Nechat jej nějakou dobu běžet (musíte být však neustále aktivní, nicméně postačí vám pár hodin denně, či týdně. Poté již stačí nabídnout možnost reklamy na vašem blogu za rozumnou, konkurenceschopnou částku či využívat služeb typu AdWords od Gogolu apod. Na snadě by se nabízelo téma Sex. Takových blogů je však na internetu tolik, že je takřka nemožné dostat se ve vyhledavačích na přední místa. Určitě je to běh na delší trať.
Manuální domácí práce
Nehledejte na internetu inzeráty typu „Nabízíme manuální domácí práci…“, poctivou nabídku opět nenajdete. Jak ji tedy najít? Hledejte nejlépe na MPSV.cz nabídky volných pracovních míst z vašeho oboru. I když firma hledá stálé zaměstnance, u některých lze spolupracovat i z domova. Je to pouze o tom, zeptat se. Největší šance na práci doma máte jako švadlena, cukrářka, z oblasti kosmetiky (skládání a lepení krabiček), elektrotechniky (menší zakázky, které se firmám nevyplatí zadávají soukromým osobám) a další. Je však potřeba mít základní výbavu, jako je např. šicí stroj, cukrářská zdobítka a formy, pájku atd.
Pozor na montáže propisek. Inzeráty se napřed tváří solidně, ale bohužel jde opět pouze o podvod, kde chtějí zaplatit přes 700,- Kč a odbyt si musíte zajistit sami. V podstatě si koupíte materiál (údajně vám jej ale ani nepošlou), smontujete a poté musíte pracně prodat sami za sebe.
Možná nenaleznete hned, ale ptejte se, ptejte se a zase ptejte.
Hodně úspěchů vám všem přeje a těší se příště
Miška optimistka

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account