Když je zima pořádná a napadne hustá sněhová pokrývka, můžete vyrazit na běžky i do méně známých částí Krkonoš, které zůstávají stranou hlavních tras. Takový je kout mezi obcí Strážné a Pecí pod Sněžkou, kde pocítíte samoty uprostřed hor.
Pocitu, který si v Krkonoších moc často neužijete! Naše trasa o délce 25 km začíná u Hříběcích Bud, kam se dostanete z obce Strážné – Jezerní domky, kde se nachází parkoviště.
Výlet vede po široké upravené trase (v létě asfaltové silnici) s cyklo označením K1B k bývalé Kotelské Boudě, pod Tetřeví vrch a na Rejdiště. Tady lze trasu zkrátit sjezdem k Tetřevím Boudám, anebo si výlet prodloužit podél Rašelinového potoka a okolo studánky Stříbrného potoka k Cihlářské Boudě a posléze Hrnčířským Boudám, kde určitě nepohrdnete možností odpočinku a občerstvení.
Po červené se dostanete k rozcestí Pod Lesní Boudou (k Lesní se nedojede) a stále po K1B se pokračuje Nad Tetřeví Boudy (k boudám se opět nezajíždí), zde je možné se na trasu napojit v případě, že jste vynechali Hrnčířské Boudy a pro odpočinek zvolili bližší „Tetřevky“.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account