132

Gardénie
Jak jste včera prožily, milé přítelkyně, sváteční den ? My jsme se s rodinou vypravili na výlet a to na zámek Radíč, kde se nám velmi líbilo. Vyjeli jsme po obědě, cesta byla příjemná, když jsme přijeli na nádvoří zámku, vítal nás v trávě malý kosík, který si pohrával se žížalou.
Jako kamarádku ji rozhodně neměl, moc mu chutnala. Obešli jsme zahradu, sedli jsme si v pěkném altánku, vyfotografovali jsme pár snímků. Prohlédli si kostel, který byl zrekonstruován, na jeho opravě se podílel i Ondřej Havelka. Poté jsme si prošli zámek s průvodkyní, která byla převlečená za princeznu.
Dokonce i my s dětmi jsme se mohli obléci do kostýmů princezen a princů. Čtyři holčičky a jeden klučík dostali do rukou kouzelné hůlky, se kterými měli za úkol otevírat dveře v zámku. Také skládali puzzle, obraz, který se rozprostíral na stropě, v další místnosti zase uklízeli rozsypané ořechy, které služebná neuklidila, také měli možnost si zahrát na princezny na hrášku, kdy si lehly na zámeckou postel. Velmi je to bavilo.
Byl to první zámek, kde se takto výtečně věnovali i dětem. Zámek je ze sedmnáctého století, po rekonstrukci, nově otevřen veřejnosti od roku 2010. My jsme měli možnost prohlédnout mnoho krásného, například kolébku na miminko, která sloužila místo zavinovačky, x-x tu miminka neměla. Dno kolébky bylo malé, jak dětátka rostla, kolébka se podkládala peřinkami.
Nádherné byly malby interieru, krásná květinová výzdoba a stěny byly zdobeny zajímavými malebnými moderními obrazy. Po prohlídce jsme si dali kávu a výborný ovocný dort. [x]
Já si pochutnala i na bonbonku, který byl netradiční, mooc dobrý. Byl to moc pěkný den, užili jsme si výtečně hezkého svátečního času. :-*

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account