Vrch Tábor s rozhlednou a křížovou cestou se nachází jen pár kilometrů od Lomnice nad Popelkou, je to pěkný cíl pro rodinný výlet.

Severní stranu vrchu Tábor nad Lomnicí nad Popelkou doplňuje Křížová cesta se 14 ti zastaveními, která byla vybudována v roce 1898 mezi poutním kostelem Proměnění Páně a studánkou s kapličkou a plastikou Krista uzdravujícího nemocné. Křížová cesta je přístupná po červené značce ve směru od Lomnice nad Popelkou. Jednotlivé kapličky křížové cesty byly v letech 1995 – 2000 nově rekonstruovány z veřejných sbírek a dobročinných darů. Na začátku křížové cesty je studánka zvaná Křížovka, která se nazývá podle křížové cesty. V době naší návštěvy byla studánka bohužel bez vody.

Tichánkova rozhledna, která v roce 1911 nahradila starší konstrukci, stojí na vrcholu kopce dodnes. Stavitelem se stal Václav Slaba, řídící učitel v Lomnici. Jako hlavní stavební materiál posloužily proslulé cihly z cihelny v Pulici, které vynesly věž až do výšky 35 metrů.Na vyhlídkový ochoz ve výšce 29 metrů nad zemí vede 145 schodů a pod rozhlednou se nacházela také turistická chata, dnes penzion.

1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    v Táboře jsem byla už XX, ale sem jsme nedošli 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account