Nedávno jsem byla nakoupit v Lidlu, stojím ve frontě u pokladny asi tak pátá na řadě, koukám kolem sebe, tak si přemýšlím a asi po pár minutách se mi už zdá, že se fronta nehne ani o píď .
Vykloním se z řady a vidím, že u pokladny stojí dědeček asi 85 letý, který si ukládá do tašky na kolečkách svůj nákup. Tempo jak ve zpomaleném filmu, pěkně “rohlík za rohlíkem” a ejhle – najednou zjistil, že mu to tam nevejde. Tak velice pomalu začal opět vytahovat věci z tašky na pult, aby si je uložil v jiném pořadí a lépe to pak v tašce “sedlo”.
A světe div se – všichni na něj klidně hledí, nikdo nenadává, nebrblá, pokladní se jen usmívá a celá fronta, která se mezitím dost prodloužila, trpělivě čeká asi dalších 10 minut, než si dědoušek vše uklidí a uvolní pultík dalším nakupujícím.   
To mi připomnělo pověstný klid Řeků, který vystihuje tento vtip:
Před lety se konaly letní olympijské hry v Aténách, jejich kolébce. Pár dní před zahájením přiběhl vyděšený hlavní pořadatel na stadion, kde v klidu seděli dělníci v pauze u kávičky a cigaretky. Pořadatel na ně začal křičet: „Zbláznili jste se?! Olympijské hry začínají už tento pátek a vy tady sedíte a nic není hotovo!“ Jeden z dělníků se na něj podíval zpoza přimhouřených očí a pomalu se ho zeptal: „A začínají ráno nebo večer?“
Že to nakonec dobře dopadlo a olympijské hry se nejen stihly, ale byly i krásné, jak se sluší a patří, to všichni víme z televize.
A tak přeji krásný a hlavně klidný den všem !
Trischkaa (Marta)  
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account