Venku se Nám trochu ochlazuje, ale to neznamená že se nebude výletit 😎

Rada bych Vás pozvala k Nám do Krkonoš a opět Vám ukážeme něco nového 😀 protože tyhle vyhlídky byly veřejnosti zpřístupněny teprve v půli července letošního roku *psss*

*enzo**enzo**enzo*

Podíváme se do Rokytnice nad Jizerou, která ukrývá spousty krásných míst a cestiček na vrcholky. My jsme se vydali na úplně nové místo zvané HLÍDKA NA STRÁŽI.

Přímo nad Rokytnicí se vlní hřeben kopce Stráž. Jeho západní konec klesá k divokým vodám řeky Jizery a na východ pokračuje Sachrovým a Vlčím hřebenem až na bájnou horu Kotel. 

Vrch Stráž ( nebo se mu říká i Strážník), byl jedním z míst, kde se při vpádu nepřátelských vojsk posílali za pomoci ohně signály o nepříteli překračujícím hranici naší země. Kouřový signál pak přejímaly další hlídky na Kozákově a v čechách.

Rokytnice má tak teď nové hlídače. Na město dohlíží na skalách Strážníku čtyři patroni z erbu, symbolizující čtyři vesnice, které se v dávných časech spojily v město Rokytnice -> Liška, medvěd, ovce, horník -> HLÍDKA NA STRÁŽI.

Tenhle nový vyhlídkový lesopark Vám nabízí neopakovatelné vyhledy – panorama Lysé hory a kotle, rokytnické údolí, Paseky i Vysokého nad Jizerou.

*enzo*

( Jedna vyhlídka tohoto projektu se nachází v Polsku na úbočí vrch Drewniak a je také přístupná zdarma)

*enzo**enzo**enzo*

Parkování:

Pokud cestujete s malými dětmi doporučuji vyjet autem ke kravínu a odtamtud se vydat po nové asfaltové cestě k cíly. Vyhnete se tak tomu nejhoršímu stoupání. 

Pro zdatnější cestovatele – nechte auto na náměstí u radnice a vydejte se nahoru po svých. U kravína Vás čeká i občerstvovací stanice *wine*

Trasa až k vyhlídkám není dostupná s kočárky.

*enzo**enzo**enzo*
 

UŽIJTE SI VÝLET A NEZAPOMĚŇTE NAPSAT JAK SE VÁM LÍBIL! 

VŠE NAJDETE NA INSTAGRAMU https://www.instagram.com/petrusebartysova

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account