88

 
Tak jsem tu konečně se slibovanou recenzí na Víkend s mamkou strávený v Hotelu Horizont Peci pod Sněžkou. S dětmi a kamarádkou (mé děti ve věku 5 let a 7 měsíců, kamarádčiny ve věku 14 let a 3,5 roku), kterou můžete znát z některých blogů jako Tetu Evu, jsme pobyt absolvovali poslední zářijový víkend letošního roku (2013). Vyrazit s kamarádkou se rozhodně vyplatí – báječně si popovídáte a máte-li opravdu malé děti, můžete si je navzájem pohlídat.
Rozhodně je o čem psát, ale mám grafomanské skony, a tak se musím krotit 🙂 Takže podtrženo sečteno, tady to máte rozděleno do přehledných bloků:
Stravování a vynikající kuchyň
V rámci programu Víkend s mamkou jsme měly polopenzi, zahrnující snídaně a večeře bufetového typu. Nabídka jídel rozmanitá, vždy si vyberete jak pro sebe, tak pro děti, i ty velmi malé. Nechybělo čerstvé ovoce, zelenina a saláty (POZOR, pozor, fantastický byl obzvláště pórkový salát s jablky!), zákusky, různé druhy čerstvého pečiva, k snídani vynikající jogurty, k snídani i k večeři pak nabídka sýrů a uzenin (výborná šunka!). Ocenili jsme také výtečné palačinky nebo u snídaně připravovaná sázená vejce či křupavou slaninku 😉 Co ocení maminky s dětmi a obzvláště kojící maminky – můžete si tu dát z nápojového automatu Caro a je mooc dobré! No a děcka pak odbíhala otestovat minizákusky – zvláštní úspěch měly ty s barevným želatinovým přelivem a pak jednoduché piškotové jednohubky s banánem i bez, máčené v čokoládě.
Víc než hodně dobrý personál
Když jsme u toho stravování – máte-li hodně malé děti, pak víte, že umí udělat pěknej bordel  😀 Má 7měsíční slečna momentálně nejvíc miluje hru Gravitace funguje, ale i tak je třeba si to 100 x denně ověřit (tatínek tuto hru příznačněji nazývá hrou na otroka). Takže ze stolu a ubrusu – čistého a nažehleného – letělo fakt všechno. Měla jsem tendenci se omlouvat (něco člověk sebral, ale na rozdrcenej rohlík bych musela mít vysavač), ale personál byl fantastický – ani nemrknul, profíci každým coulem, i když jim děti lítaly před nosem.  Personál ale nejsou jen lidé v restauraci. Fantastický je personál na recepci, což poznáte už při check-inu a pak kdykoliv, kdy budete cokoliv potřebovat.
Vybavení hotelu pro děti
Spoustu věcí pro děti s sebou nemusíte brát – třeba cestovní postýlku – na hotelu vám ji připraví včetně dětského povlečení. Nebojte se říci si na recepci o cokoliv, co pro své děti potřebujete – ať už to bude nočník, redukce/sedátko na WC, vanička na koupání či podložka do postele (nikdy prostě nevíte, kdy se stane dětem nehoda a nemůžete všechno balit s sebou :-)) – personál hotelu Horizont udělá vše proto, aby vám vyšel maximálně vstříc. Mezi recepcí a restaurací se nachází dětský koutek – není velký, ale je útulný a najdete tam vhodné základní vybavení.
Program pro děti
V rámci programu Víkend s mamkou se konaly tři  bloky programu pro děti. První se konal hned první večer v pátek – seznamovací diskotéka pro děti, animátorka Lucka si s dětmi zatančila, dala si uvítací drink s paraplíčkem 🙂 a došlo i na takové hitovky jako je ptačí tanec. Další program se konal v sobotu dopoledne v dětském koutku opět s Luckou – děti vyráběly loutky a hrály pak divadlo, malovaly a tvořily a vypadaly velmi spokojeně. Odpoledne se konal druhý blok pro děti – tvoření s korálky – děti vyráběly náušnice, navlékaly korálky na náhrdelníky a náramky.
Že máte menší děti, které by takový program ještě nezvládly? Nezoufejte 🙂 Hotel Horizont plánuje další balíčky, s různorodým programem, budete si tedy moci vybrat. Doporučuji se vždy informovat na webu hotelu a případně si zavolat o detaily. V plánu je případně i babysitting pro ty úplně nejmenší ratolesti.
A právě v tuto chvíli, kdy je o vaše děti postaráno, se můžete vydat do wellness či fitness a užít si to…protože je fakt co.
Wellness a fitness  pro vás
Vyzkoušela jsem si tak napůl fitness zónu, když jsem doprovázela na cvičení starší dceru tety Evy. Trochu jsem si i zacvičila, nechybělo tu nic, co si k dobrému potrápení těla můžete přát. V rámci wellness jsem si vyzkoušela rašelinový zábal, perličkovou koupel a masáž zad a šíje. Vzhledem k tomu, že jsem s sebou měla svou 7měsíční slečnu, která se ještě pro animační program s navlékáním korálků úplně nehodila :-),hlídala mi ji moje kamarádka teta Eva, která byla poblíž, kdyby náhodou nastal nějaký problém. Výrazný problém nenastal, jen moje malá princezna se v půli mé wellness procedury rozhodla, že už jí to bez maminky neba, a tak se teta Eva i s prckem přidala k mé masáži.
Naprosto bez problémů, masérka, která měla ZLATÉ RUCE! je obě s úsměvem přivítala. Masáž šíje už jsem spojila s kojením – trochu netradiční, ale opět bez problémů, paní masérka se přizpůsobila naprosto všemu a ještě jsme si výborně všechny popovídaly o alternativní medicíně, psychosomatických problémech a jejich možných řešeních. Po wellness proceduře si pak můžete v klidu sednout do křesílka, obalit se heboučkou hřejivou dekou a vychutnat si čaj z čerstvého zázvoru s medem a citronem, který vás výborně prohřeje! Ten už jsem si bohužel moc nevychutnala, protože…..
 
Když se nedaří všechno podle plánu
S dětmi zkrátka nikdy nevíte. Ale s tím jako maminka musíte vždy počítat. Takže ani my jsme se nevyhnuli tomu, abychom měli náš pobyt o fous dobrodružnější. Kámoščina holčička začala trochu hicovat a stěžovat si na ouško a bylo jasno – náš poklidný víkend si zpestříme výletem na pohotovost. A opět vyzdvihávám personál Horizontu. Na recepci nám ochotně poradili, kam jet na pohotovost, informovali nás o objížďce, která aktuálně byla v Trutnově a kde bychom se zbytečně zamotali a ještě za námi vyběhla paní z recepce na parkoviště, když už jsme odjížděli a dala nám mapu Trutnova, abychom lépe trefili. WOW!
Ostraha na parkovišti nám hned po odjezdu na naše místo lupla kužel, aby nám místo náhodou někdo nezabral. WOW! (pána z ostrahy parkoviště jsem si ještě jednou vyzkoušela při odjezdu, se synkem jsme si odskočili do hotelu na WC a pánovi svěřili kočárek se spící dcerkou – bez mrknutí oka se chopil své nové funkce a drandil po parkovišti :-))
Ouško nakonec pícháno nebylo, v Trutnově totiž funguje doktor na píchání ouška o víkendu pouze asi do 15 hod., v neděli jen dopoledne, ale dostali jsme recept na kapičky (pozor, v Trutnovské nemocnici o víkendu navečer nefunguje ani lékárna, musíte se vydat do obchodních center, kde je to bez problémů, my jsme například nakoupili v Tesku) a příjemná paní magistra v lékárně nám ochotně vysvětlila co a jak. Ihned po příjezdu do hotelu se nás ptal pán na parkovišti, jestli je všechno v pořádku, paní na recepci, jestli je všechno v pořádku……každou maminku určitě zahřeje u srdce, když ostatní projeví zájem (a navíc zněl naprosto upřímně).
A pár plus navíc:
V rámci programu Víkend s mamkou v Hotelu Horizont dostanete také welcome drink pro sebe, osvěžující drink pro děti, alko či nealko drink v baru Sky Club 18 a také volnou jízdu na bobovou dráhu pro sebe a své děti v Relax parku, který se nachází kousek od hotelu. Po celou dobu pobytu máte volný vstup do fitka, bazénu, vířivky…..
Shrnuto a podtrženo – prostě fajn víkend. A fotky vám napoví víc 🙂
Tak co dámy,  nechaly byste si takový víkend také líbit? Vyrazíte do Pece pod Sněžkou?
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account