Když se na FB objevila pozvánka na “STŘEDOVĚKÝ DEN” na zámku ve Štědré, tak jsem neváhal a řekl si, že pojedu. Bohužel byl deštivý den a tak se skoro nic nemohlo uskutečnit, protože půda byla značně promáčená a navíc pro šermíře by to bylo velice nebezpečné. Nakonec jsem prošrl parkem, něco málo nafotil a vysvobodila mne prohlídka interiérů. Viděl jsem pouze tanec žen a několik zmoklých dravců. Lidí bylo hodně, ale krčili se zimou pod stanovými střechami.
Nová etapa rekonstrukce čeká zámek ve Štědré, který od roku 2011 zachraňuje radnice před spadnutím. Památka má za sebou klasické “tvrdé” práce, které přinesly třeba novou střechu. Nyní se řemeslníci konečně mohou pustit do interiérů.
Chátrající zbytky zámku ze zarostlým parkem ve vsi, ležící asi 5 km jihozápadně od Žlutic a 26 km jihovýchodně od Karlových Varů. Areál zámku a dvora se nachází v západní části vsi při hlavní silnici na Toužim. Můžete si sem udělat výlet i vlakem po trati Bečov nad Teplou – Blatno u Jesenice. V okolí stojí rozhodně za návštěvu zbytky Štědrého hrádku u Borku nad Novým Dvorem a nedaleké městečko Žlutice s hrádky Nevděkem a Mazancem.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account