Rozhledna Nisanka stojí od roku 2006 na nepříliš vysokém Novoveském hřbetu, který odděluje Lučany nad Nisou a Novou Ves.

Výškovou plošinu najdete ve výšce 24 metrů a musíte na ni vystoupat 126 schodů. Spodní část věže je obložena do výše 9 metrů kamenem. Máte odsud výhled na Jizerské hory, Krkonoše a na Jablonec nad Nisou. Na rozhledně probíhají pravidelné akce. Jde o Novoroční výstup a Jarní slavnosti konané v květnu v rámci slavností řeky Nisy. V případě nepříznivého počasí je rozhledna uzavřena.

Kilometrové stoupání k rozhledně začíná u budovy pošty v obci Nová Ves nad Nisou. Hrubá a velmi rozbitá asfaltová silnice kopíruje červenou turistickou značku do příkrého kopce. Pak následuje mírné klesání a další prudký kopec. V polovině cesty vystřídá rozbitou silnici o něco lepší písčitá cesta po rovině, ale i z kopce až k rozcestí se zelenou značkou. Zde se odbočí doprava a vystoupá se prudký kopec až k chatě Jizerka, odkud vede k rozhledně asi šedesátimetrové prudké stoupání po zámkové dlažbě.
Opatrně sjízdné i na silničním kole.

Občerstvení a suvenýry ve věži nebo v chatě Jizerka.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account