Rozhledna Náčkovice je též známá pod názvem Vítkova rozhledna. Nalézá se nad osadou Náčkovice u Lovečkovic, cca 20 km severovýchodně od Litoměřic.

Nové telekomunikační stožáry s vyhlídkovou plošinou jsou často stavěny podle stejné šablony. To však rozhodně neplatí pro vysílač v Českém Středohoří na bezejmenné kótě 616 metrů nad osadou Náčkovice u Lovečkovic.

Unikátní stavba společnosti Eurotel zde vznikala během podzimu roku 2003 a pod jejím projektem je podepsaný architekt Martin Gabriel. První turisté na toto místo zavítali za dalekými rozhledy v dubnu následujícího roku. Oficiální otevření proběhlo 6. srpna 2004.

Rozhledna je ve spodní části obezděna přírodním kamenem. Z ní vyrůstá dřevem opláštěná železná konstrukce, která ve výšce 8,5 metrů nese vyhlídkový ochoz s osmi okny. Návštěvník musí zdolat celkem 45 schodů. Celková výška stavby činí 21 metrů. Své pojmenování získala (dle sdělení obsluhy věže) podle jména stavitele vyhlídky.

Věž je přístupná v návštěvních hodinách. Budete-li mít smůlu na otevírací dobu, nezoufejte. Výborný výhled se naskýtá i od paty rozhledny. Provoz vyhlídky zajišťuje OÚ Lovečkovice. Stavba je v majetku firmy Česká telekomunikační infrastruktura a.s.

Z rozhledny se nabízí výhledy na České Středohoří, Lužické hory, Krušné hory, ve směru na jih dominuje vrch Sedlo.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account