Třicetimetrová ocelová věž z roku 2010, která svojí konstrukcí záměrně připomíná ropnou těžní věž. Tato rozhledna vznikla v rámci projektu „Turistické rozhledny Podluží-Cerová“, programu příhraniční spolupráce Česka a Slovenska. Projekt k rozhledně vytvořili inženýři Miroslav Kopecký a Stanislav Fatěna.

Kruhový výhled z otevřeného ochozu ve výšce 28 metrů (Dolnomoravský úval, Malé a Bílé Karpaty, Chřiby, Pálava, Lednicko- valtický areál).

Tato mohutná železná stavba se nachází na vrcholu velmi plochého návrší nad obcí Nový Poddvorov, stranou všech hlavních cest. Přístup do Poddvorova je buď z Čejkovic  nebo z opačné strany z Dolních Bojanovic. K samotné věži pak vede cyklostezka 5115 z Prušánek. Jedná se o úzkou asfaltovou silnici, na níž se střídají rovné úseky s prudkými výjezdy v celkové délce 4 kilometry.

Z Nového Poddvorova je to po té samé cyklostezce mnohem jednodušší. Projede se po jediné komunikaci vedoucí skrz celou obec a na nejvyšším místě na samotném konci se kolem velkého dřevěného kříže odbočí doleva. Po necelých 800 metrech dojedete po úzké asfaltce téměř po rovině až k rozhledně.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account