Mám ráda českou zemi i její přírodu.Myslím,že snad nemohu ve svém životě všechny místa projít a prohlédnout,ale ráda Vás do některých koutů zavedu alespoň s pomocí těchto blogů a pokud Vás nalákají natolik,že se na dané místo vypravíte budu moc ráda.
Tentokrát se vydáme na Kelčský javorník.Je to nejvyšší kopec Hostýnských vrchů,které leží ve Zlínském kraji.Hostýnské vrchy jsou samy o sobě moc pěkné,atˇ se vydáte na samotný Hostýn (poutní místo),na zříceninu Obřany,rozhlednu s meteorologickou stanicí Maruška či lyžařské středista Troják a Tesák.
Dojely jsme do Rajnochovic na rozcestí Rosošná,kde jsme zaparkovaly a vyrazily jsme podél potoka po žluté turistické značce.Cesta je ze začátku skvělá,postupně se ale zvedá.Jak jinak jdeme na rozhlednu,ale počítejte s tím,že vystoupáme z nějakých 420 m.n.m. až do 865 m.n.m.
Přibližně po 1,5 km dorazíte na rozcestí kde se chytíte zelené TZ a ta Vás povede až na vrchol:-)
Odtud při pěkném počasí nádherný výhled,který stojí za náročnější trasu.Pokud k tomuto výletu přemluvíte i ratolesti tak po návratu zpět do vesničky,můžete děti odměnit svezením dětí na koních,které mimochodem jistě na některé louce uvidíte.
Je zde i restaurace,ale pokud mohu doporučit tak si určitě po výstupu zasloužíte navštívit restauraci-pizzérii v nedaleké vesničce Osíčko.Pozor je velice oblíbená a o víkendech návštěva bez rezervace je zázrakem.
Užijte si výlet,hlavně v klidu a v pohodě
Wewerka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account