11. říjen 2021 – 17. listopad 2021
 
K největším podzimním událostem na Třeboňsku patří tradičně výlovy rybníků. Přijďte sledovat slavné rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na veřejných výlovech je zajištěno parkování, občerstvení a prodej živých ryb za akční cenu přímo na hrázi.
Na Třeboňsku je cca 500 rybníků, a protože se většina rybníků loví jednou za dva roky, čeká i letos na rybáře přibližně dvě stovky rybníků. Rybáři z nich vyberou několik nejznámějších, a také z praktického hlediska nejvhodnějších, a na ty pozvou nejširší veřejnost.

Program podzimních výlovů pro veřejnost:
Rybářství Třeboň a.s. oznamuje, že z důvodu platných mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním Covid se výlov rybníka Rožmberk bude konat pouze ve všedních dnech od 11.10. do 14.10. 2021.
Letošní výlov nebude probíhat jako společenská akce, která je určena pro širokou veřejnost a má charakter historické, kulturní a tradiční činnosti s doprovodným programem a občerstvením.
Vedení Rybářství Třeboň a.s. nemůže, tak jako v minulých letech pozvat na výlov širokou veřejnost a připravit doprovodný program, který v minulosti při příležitosti výlovu probíhal. V minulých letech se při příležitosti výlovu dostavilo na hráz rybníka Rožmberk po dobu výlovu cca 40 tis. návštěvníků, což z důvodu mimořádných platných opatření není v letošním roce možné. Doufáme, že v roce 2022 bude situace taková, že nám umožní se s příznivci Petrova cechu na hrázi opět setkat.
Rybářství Třeboň a.s. při podzimních výlovech vyloví ryby z cca 250 rybníků. Lovit se bude např. rybník Spolský 25.10.-26.10.2021, Schwarzenberg 3.11.2021, Svět 9.11.-11.11.2021, Bošilecký 15.11.-17.11.2021. Ani na těchto akcích se nebude konat žádný doprovodný program. Zároveň upozorňujeme, že z technických důvodů může dojít ke změně termínů výlovů jednotlivých rybníků.

Tagy:
1 Komentář
  1. Tereza Poláková 1 měsíc ago

    Já jsem byla letos poprvé na výlovu a byl to teda zážitek. Nikde jsem neviděla pohromadě tolik ryb 😀 . K rybaření jsem se dostala až teď s přítelem, takže je to pro mě velká neznámá. Sice jsem si přečetla tento článek o rybaření https://www.ardon.cz/clanek/327/neni-to-jen-o-tichem-sezeni-u-reky-jake-rybarske-odevy-potrebujete,-kdyz-pracujete-jako-rybar- a i další, ale to není ono. Není nad osobní zkušenost. Musím ale říct, že mě to u vody baví 🙂 .

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account