Tentokrát se jedná i o možný tip na výlet s malými dětmi. Budete-li se pohybovat v okolí Písku, jistě si udělejtě čas a zavítejte do Píseckých hor – do  příměstské lokality „U Vodáka“.  Nachází se zde obora s muflony a daňky.

Není to v žádném případě klasická zoo či minizoo, je to normální obyčejná oplocená malá obora u lesa, kde se chovají daňci a mufloni. Když už budete v Písku na Americe, což je krásný park či vlastně součást Píseckých hor, tak právě toto místo u Vodáka doporučuji navštívit. Stejně kolem tohoto místa vede většina tras (cesta k rozhledně, všechny naučné stezky, blízko končí sportovní stezka), a ten krátký odpočinek na lavičkách či si můžete vylézt na dřevěnou pozorovatelnu, a v klidu pozorovat ta krásná zvířata, myslím, že to stojí za to.

Zvěř můžete sledovat z posedu. Auto lze nechat na parkovišti u rybníka Bašta, anebo na parkovišti U Vodáka. K obůrce dojdete pohodlnou procházkou od rybníka Bašta po červené a potom po modré turistické značce, od parkoviště v chatové oblasti U Vodáka po modré turistické značce.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account