112

Novoroční výstup na Třebouňský vrch
Jako každý rok i letos jsme byli odhodláni zúčastnit se novoročního výstupu na Třebouňský vrch. A tím spíše, že to byl již čtyřicátý ročník.Bohužel manželka onemocněla a tak jsem vyrazil sám. Dokonce napadlo i trochu sněhu, tak atmosféra byla moc dobrá. Šel jsem tentokrát jinou cestou a udělal jsem dobře! Přes cestu mi přeběhlo pár muflonů a jeden se zastavil a koukali jsme si z očí do očí. Byl to úžasný zážitek a nezapomenu ho.
Pokračoval jsem s dobrou náladou a došel na vrchol, kde už bylo pár lidí. Dostal jsem pamětní list a pozdravil se s několika známými a popřáli jsme si vše nejlepší do nového roku. Tradičně se opékali buřty a povídalo se. Poté jsem se vydal zpět.
Třebouňský vrch s nadmořskou výškou 825 metrů je nejvyšším bodem Toužimské plošiny. Geologicky jde o izolovaný vulkanický vrch, tvořený trachybazaltem. Rozložitý masiv stolové hory podkovovitého tvaru, s mírným severním a prudkým jižním svahem se nachází zhruba 5 km jižně od města Toužim. Severní svah spadá do údolí říčky Střely, jižní obklopuje kotlinu u Blažejského rybníka.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account