Když se řekne Mallorca, každému se jako první vybaví čisté písečné pláže, azurové moře, ostré paprsky slunce a odpočinek. My jsme se však rozhodli prozkoumat ostrov i z jiného úhlu. Během naší cesty jsme objevili nádhernou přírodu, malebné horské vesničky, skalní útesy i romantické zátoky. Cestou jsme také ochutnali tradiční mallorskou kuchyni, vína i olivové oleje a nahlédli do výrobny mallorských perel. Kam tedy na Mallorce vyrazit?
 
Hlavní město Palma de Mallorca
Na návštěvu hlavního města si nechte klidně jeden až dva dny. Je tady totiž opravdu co vidět. Tou nejznámější a nejvýznamnější památkou je gotická katedrála Panny Marie, přezdívaná La Seu. V těsném sousedství katedrály stojí palác Almudaina, původně sídlo maurských vezírů, jedna z mála dochovaných maurských staveb na Mallorce. Jen kousek za městem najdete na kopci hrad Castillo de Bellvedere. Za návštěvu stojí, i když nejste zrovna nadšenci historie. Je z něj totiž nádherný výhled na Palma de Mallorcu i na okolní pláže. A kam na oběd? Ideálně na veřejnou tržnici Mercat d´Olivar, kde najdete úplně všechno.
 
Mys Cap Formentor
Poloostrov Formentor je nejsevernějším výběžkem pohoří Sierra de Tramontana i celého ostrova Mallorca. Nabízí krásnou pláž s bílým pískem Playa de Formentor a vodu tak průzračnou, že máte pocit, že jste v Karibiku. Překrásné scenérie se Vám naskytnou od majáku Faro de Formentor. Skalní útesy zde příkře padají do moře a tříští se o ně temně modré vlny. Všudypřítomná energie tohoto místa nabije i Vás.
 
Výroba mallorských perel
Slyšeli jste již někdy o umělých Mallorských perlách? Přestože se nejedná o perly z útrob perlorodek, jde o zcela přírodní produkt. Skleněné kuličky se potáhnou perletí a od svých pravých sester jsou takřka k nerozeznání. Pokud se budete pohybovat v blízkosti druhého největšího města Mallorcy, Manacoru, určitě se na jejich výrobu zajeďte podívat.
 
Dračí jeskyně

Cestou z Manacor do přístavu Porto Cristo určitě zastavte u Dračí jeskyně. Za vidění stojí nádherná krápníková výzdoba, ale především podzemní jezero Martel, na kterém se konají koncerty doprovázené světelnými efekty. Na závěr každé show se ještě v lodičkách můžete projet po jezeře.
 
Zátoka Sa Calobra
Zátoka Sa Colabra i se stejnojmennou pláží patří k nejzajímavějším místům na Mallorce. Do zátoky vede klikatá cesta s panoramatickými výhledy a ústí zde také jedna z přírodních zajímavostí ostrova, soutěska Torrent de Pareis. Oblázková pláž, skalní stěny a nádherné průzračné moře pak jednoznačně vyzývají k odpočinku.
 
Spoustu krásných cestovatelských zážitků přejí
Cestomilové
www.cestomilove.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account