102

Jablonecké muzeum hraček je zaměřeno na hračky, které si pamatují naši rodiče a prarodiče. Ti se vrátí do dětských let a děti naopak poznají s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky. Vystavované hračky jsou převážně z období od roku 1940 do roku 1989, ale najdete zde i starší.

Zaměření muzea hraček je různorodé a ty své hračky si zde najdou jak kluci tak děvčata. Kluci budou nadšeni ze sbírky modelů aut, stavebnic nebo vláčků. Pro děvčata jsou pak připraveny panenky nebo kočárky.

Nezapomněli jsme ani na mini školu a tak jedna ze čtyř místností je koncipována jako stará školní třída s učebnicemi a pomůckami z období kolem roku 1950. V jabloneckém muzeu hraček jsou zastoupeni i místní výrobci z okolí Jablonce nad Nisou, kteří dnes již neexistují.

Expozice je vhodná pro všechny věkové kategorie a jediným omezením je bariérový přístup neb se muzeum nachází v 1. patře domu bez výtahu. Nezbývá, než si přát, aby coronavirová opatření co nejdříve pominula a my jsme mohli opět začít cestovat a poznávat.

Muzeum hraček Jablonec nad Nisou se nachází přímo u kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou, kde se střetávají silnice od Prahy, Liberce a Tanvaldu. Poblíž muzea je možnost parkování na městském parkovišti na Annenském náměstí.
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account