Motýlí dům byl otevřen v únoru 2004, má celoroční provoz. Domluví se zde s vámi i česky, v češtině jsou i popisky u jednotlivých „zastávek“. Místo mohou bez problémů navštívit vozíčkáři, projede zde i dětský kočárek.

Osmihranná budova se skleněnou střechou se stará o optimální světlost a průnik slunečních paprsků. Nutností je vytápění na minimální konstantní teplotu 25°C.  Vyšších teplot se dosahuje přirozenou cestou při slunečním záření. Vlhkost vzduchu se udržuje kolem 75 %.

Motýlí dům má dvě části, v té první je Dům plazů. Zde jsou k vidění hadi, ještěrky, želvy, exotické žáby, pavouci i hmyz. Nechybí ani 3m dlouhé mořské akvárium s korálovými rybami a spoustou korálů a sasanek.

V hlavní 500 m2 velké osmihranné hale se cítí více jak 200 exotických motýlů obzvláště dobře.
Kolem 35 druhů ze čtyř kontinentů (Papilio) z Indonésie a Austrálie, ( Morpho, Caligos) ze střední a jižní Ameriky,(Satyridae, Attacus) z Číny a mnoho jiných.

Když vejdete do motýlího domu je to, jako byste vešli do exotického lesa. V hale jsou rozmístěny lavičky, je dobré si sednout, celkově se zklidnit a vyčkat. Dost možná, si na vás nějaký ten motýlek sedne, nebo ho alespoň uvidíte velmi zblízka na krmítku.

V motýlí hale vás zabaví i potěší pohled na páreček Kosmasů bělovousých.

Využít lze služeb místní kavárny, dětského koutku, nechybí ani prodejna suvenýrů.

Prostě prima výlet, obzvlášť v chladném „dušičkovém“ počasí, kdy člověk nemá moc náladu na venkovní aktivity.

Otevřeno je celoročně od 10.00  do 18.00 hodin.

Výše vstupného – dospělý 7,00 Euro, dítě od 3 do 16 let 4,5 Eura

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account