Městský park o rozloze větší než 10 ha byl založen v letech 1888-1889 jako soukromý park, obklopující hrobku rodiny průmyslníka a mecenáše města Carla Ditricha. Původní areál byl v rámci celkové rekonstrukce v letech 2004-2006 rozdělen na vlastní park a lesopark. Sočástí parku jsou meandrující potůčky, rybníčky, upravené komunikace, vyhlídky, altánky a posezení.

Nedaleko hřbitova pak narazíme na sochu Lva. Ta byla odhalena v roce 1908 u příležitosti 60 jubilea vlády Františka Josefa I a k 50. výročí založení Spolku veteránů v Krásné Lípě. Socha znázorňuje Českého lva chránícího štít s rakouskou orlici, na svém žulovém soklu měla bronzové desky se jmény padlých v prusko-rakouské válce z roku 1866. Autorem sochy byl Klement Grundig z Drážďan, odlita byla za 30.000 Korun drážďanskou firmou Brinling.

V areálu městského parku se nalézá i městský hřbitov.  V současnosti je po celkové rekonstrukci zeleně. Na hřbitově se nachází mnoho zajímavých a umělecky hodnotných klasicistních náhrobků.

V době naší návštěvy v parku nádherně kvetly pěnišníky a tak jsme si nemohli tuto procházku nechat ujít. Bylo zde opravdu krásně.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account