189

Když už jsme navštívili v Srní vlky https://nasetipynavylety.blogspot.com/2020/08/srni.html , nemohli jsme vynechat ani návštěvu jelenů a rysa na Kvildě. A kde konkrétně? 
V návštěvnickém centru Kvilda. 
 
Návštěvnické centrum je velmi pěkně udělané. Malé děti si vyhrají na hřišti, nebo si vyzkouší své znalosti u interaktivních tabulí. Vnitřní expozice je věnována rysům a jelenům.
I zde můžete absolvovat komentovanou procházku “za jeleny a rysy” a to v 10,00 a ve 13,00 hodin. V době naší návštěvy byly z důvodu zvýšeného zájmu návštěvníků o tyto procházky ještě nabízeny časy 11,00, 12,00 a 15,00 s tím, že průvodce si zájemce z řad návštěvníků “vyzvedl u spodní branky výběhu s jeleny”. Pokud tedy budete chtít za jeleny a rysy vyrazit a absolvovat i komentovanou procházku, informujte se raději předem, v kolik hodin se ten den budou konat. 
Od září do prosince je provozní doba 8,30 – 16,00 hodin. Rysí výběh je přístupný bez omezení. 
My jsme na komentovanou procházku nešli, vyrazili jsme opět individuálně. U jeleního výběhu jsme se pokusili vidět zvěř z pozorovací věže u spodní branky a z poslední horní pozorovací věže. Větší štěstí jsme měli u té spodní, ale i tak jsme jelení zvěř viděli z dálky. Pokud byste se chtěli ke zvěři přiblížit blíže, doporučuji po této zkušenosti jít na komentovanou vycházku. O té jsem již psala výše. Stačí se nahlásit u personálu v budově návštěvnického centra. S průvodcem se totiž dostanete i do výběhu mezi jeleny. Do něj je bez průvodce, individuálně, vstup zakázán. 

Nejprve jsme vyrazili k výběhu s rysy. To se nachází asi 350m od návštěvnického centra a vydáte se k němu příjemnou cestičkou. Cestou si můžete vyzkoušet své znalosti o tomto druhu zvířat. 
U rysího výběhu je pozorovatelna. Strávili jsme v ní asi dvacet minut, ale štěstí nám nepřálo. Přeci jen je lepší prý přijít při soumraku 🙂 
Pak jsme se vrátili směrem k návštěvnickému centru a vyrazili na jelení stezku. Opět to byla velmi příjemná procházka. 

Více fotek a informací : https://nasetipynavylety.blogspot.com/2020/08/kvilda-jeleni-stezka-jeleni-rysi-vybeh.html

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account